• -abi borcunu ne zaman odeyeceksın?
    --ne borcu ya?
    -hakkaten ne borcu?

diye de bı selcuk erdem esprisi vardı lemanda
  • aynı akvaryumdaki iki balık için

+ süleyman abi bak o bitkinin arkası benimdi kaç defadır söylüyorum.
    - kaç defadır söylüyorsun?
    + neyi?
    den ibarettir.
  • isin ilginci tedavisi de balik...
  • aşağıdaki diyalogun geçmesine neden olabilecek hafıza.

birinci balık: abicim ansiklopedide okudum balıkların hafızası üç saniyeymiş.
    ikinci balık: hangi ansiklopedide okudun?
    birinci balık: neyi?
    ikinci balık: ne neyi?
  • iki balık dertleşmektedir:

-abi unutamıyorum onu bi türlü ,ühühhüeaa !

* zamanla unutursun halil'cim zamanla unutursun.

- halil kim be?

*ne bilim lan ben...
  • balıkların 3 saniyelik hafızalrının oldugu tezi edinburgh universitesi'ndeki ingiliz biyologlar tarafından curutuldu. yapılan arastırmalar sonucu uzun donemli hafızaya hatta sosyal zekaya ve kurnazlıga sahip oldukları ortaya cıktı. balıklar kendi surulerini tanıyor, diger uyelerin konumlarına gore hareket ediyor ve hatta ilişkiler kuruyor. avlanmak icin diger bireylerle isbirligi yapabiliyor, dusmanlarını tanıyor. edinburgh biyologları ogrenme kabiliyetlerinin de omurgalılar kadar iyi oldugunu belirtiyor.

kaynak: focus dergisi
  • -balık zekasıyla ilgili bir anket yapıyoruz, birkaç sorumuza cevap verirmisiniz?
    -tabi, buyurun.
    -balık zekasıyla ilgili bir anket yapıyoruz, birkaç sorumuza cevap verirmisiniz?
    -tabi, buyurun.
    -balık zekasıyla ilgili bir anket yapıyoruz, birkaç sorumuza cevap verirmisiniz?
    -tabi, buyurun.
    ..........
    selcuk erdem
  • beyindeki reset tuşunun takılı kalması.**
  • ankaralılarda pek fazla rastlanmayan hafıza çeşidi. bu hafızadan mahrumiyetim rakı balık muhabbetlerinde sürekli "bu ne balığıydı?" diye sormamın yegane sebebidir.
  • hıçkıra hıçkıra ağlarken eline verilen kavanoz kapağıyla susuveren çocuk büyür ve kanaldan kanala geçerken bile yorulan genç adam oluverir.. televizyon seyrettikçe sulanan beyin kıvrımlarında yüzen tembel bir balıktır artık. ve su o kadar bulanıktır ki üç saniye öteni göremezsin.
hesabın var mı? giriş yap