şükela:  tümü | bugün
 • yahudilik yahudilik diye hafif tertip beynimizi didiklese de öyle şirin bir film ki. komedi olarak başlayan, finale doğruysa "o kadar güldük ağlayacağız" sözünü hatırlatan bir film. hastası olduğumuz paul giamatti'yi, hayatının farklı evrelerinde görme imkânı sunan film. aşk diye bir şeyin var olduğunu ve ne güzel bir şey olduğunu, kankalık müessesesinin ölmezliğini hatırlatan bir film.

  ek edit: dustin hoffman'ın oğlunu, torunu rolünde görebileceğiniz film aynı zamanda
 • an itibari ile;
  türkçe altyazısı hiçbir sitede bulunmayan film.
 • türkiye'de vizyona girmediği ve blu-ray'inin torrentlere düşmediği için üzüldüğüm film(di). paul giamatti gibi çok başarılı bir oyuncunun golden globe aldığı filmi sinemada izlemek istemiştim. ancak az evvel öğrendim ki bugün vizyona giriyormuş bu film. sadece vizyon tarihi ertelenmiş. ^^
  vizyona girdiği yerler ise istanbul, ankara ve izmir ile sınırlı.
 • imdb puanı şimdilik 7.5 olan film. iki kadın arasında kalan bir adamın komik hikayesini anlattığı söyleniyor. bu kadar bilindik bir hikayenin tekrar karşımıza çıkarılmış olması açığını dustin hoffman'ın varlığı ile kapama niyetinde olduklarını düşünmek istiyorum.

  edit: tamburello sağolsun. bazı eklemeler yapmak gerek. film aslında bu kadar basit değilmiş. filmde daha çok barney'nin hayatının değişik evreleri sırayla anlatılıyormuş. bu açıdan klişe romantik komedilerden çok benjamin button özdeşleştirilebilirmiş. "komediden çok özellikle 2. yarıda dram ağırlıklı zaten. dustin hoffman iyi, paul giamatti neredeyse sideways'deki kadar iyi. bir başyapıt değil ancak insana hüzün aşılayan bence güzel bir film." izlemek en mantıklısı sanırım.
 • kızılay büyülü fener'de izledim. ankara film festivali kapsamında gösterilen siyah-beyaz bitmiş, çoğunluk başlamıştı. bir festivali daha kaçırmış olmanın yarattığı huzursuzlukla beraber aldım bileti. hem zaten ben giamatti'nin hatrına çiğ tavuk yerim. o kadar severim.

  film boyunca hep şeyi düşündüm ve bunu düşünmekten kaçırdığım yerler oldu: "allah'ım iyi ki giamatti'nin kaderine aktörlüğü yazmışsın." sonra kendime bencilliğim için kızdım ama, hak etmiştim bence.

  film, en çok sevdiğim filmler listesine kafadan girdi artık, giamatti'nin rol aldığı diğer filmler gibi.
  peki neden bu kadar sevdim bu filmi? sırf giamatti için mi? bilmiyorum. zaten sevgi anla(şıl)mak değildir, nedensiz de sevilir.
  film hakkında konuşulacak şeyler yok mu? var tabi ama size anlatıp zayi etmek istemiyorum. şaka şaka... sadece konuşursam gözyaşlarım beni boğacak. biliyorum. duyuyorum. görüyorum.

  sadece şunu söyleyebilirim: şu hayatta sizi mutlu edecek hiçbir şey olmasa, barney's version diye bir film var. sevip sevmeme konusunda şüpheye düştüğünüz insanlar varsa hayatınızda mesela, sizin doğru kararı alabilmenize bile yardımcı olacak kadar güçlü, sevmemeye karar verdiğiniz insanları bile size affettirecek kadar naif, sevmeye karar verdiğiniz ya da daha bir sevmeye başladığınız insanlara kendinizi doğru ifade edebilmenize ilham verecek kadar tutkulu bir film bu.

  şimdi dedikodular:

  --- spoiler ---

  dustin hoffman'ın göbek deliği ne tuhaf değil mi?
  yahudiler "jesus christ" der mi yahu? ilginç :/
  minnie driver korkunç komik bir kadın bence.
  boogie'nin akıbetini şak diye anlamamız da bir zeka pırıltısı değil, bu kadar göze sokmalarmış eyiymiş.

  --- spoiler ---

  dediğim gibi kaçırdığım yerler oldu, ikinci kere izler, bi destan daha yazarım artık...
  haaaa.. bi de şey var. arkadaşınızla gidecekseniz selpak taşıyanını tercih edin.

  bu da benden bkz: ankara'da yaşayıp hayattan zevk alabilen insan
  oh yes. zevk bebek.
 • mordecai richler 'in romanindan sinemaya aktarilan guzel bir hafta sonu gecirmek icin izlenebilecek bir film. gunumuz insan'nin hayat'taki kosusturmalari, hirsi ama ona ragmen pesinde kosmaktan vazgecemedigi aski'da cok guzel ifade etmis bir eserdir.
 • (bkz: barry venison)
 • komedi filmi diye başına oturulup hüngür şakır ağlanarak kalkılan film olmuştur bu. uzun süredir sevginin bu kadar güzel anlatıldığı, bünyede âşık olma isteği uyandıran bir film izlememiştim. çapkın ve adam olmaz imajıyla arzı endam eden bir adamın nasıl da güzel âşık olabileceğini gösterip içimizi eritmiştir.

  --- spoiler ---

  özellikle "arkadaş kalalım" ayağı çeken hanımefendiler efendisi miriam'a barney'in cevabı olağanüstüdür.

  miriam: güzel bir evliliğimiz vardı ama artık bitti. bunu kabullenmeni istiyorum.
  barney: söz konusu sen olduğunda ne zaman pes ettiğimi gördün?
  miriam: hiçbir zaman.
  barney: madem öyle, neden şimdi edeceğimi düşünüyorsun?

  barney'in miriam'la olan ilk buluşması için hazırladığı konuşma notlarında all the president's men de vardı. bu kitabın aynı isimle sinemaya uyarlanan filminde dustin hoffman'ın başrollerde oynaması tesadüf değildir mutlaka. hoştu.

  --- spoiler ---

  şuncacık kişinin hakkında entry girdiğine bakılırsa, şu listeye de girmiş bulunmaktadır:

  (bkz: az kişi tarafından bilinen şaheser filmler)