hesabın var mı? giriş yap

 • mutlaka izlenmesi gereken, sahane belgesel. hem ulkeler icindeki siniflar arasi zihniyet farkliliklarini, hem de agabey ulke ile latin amerikadaki kucuk kardesler arasindaki niyet ve istek cesitliligini sade bir dille anlatiyor. emperyalist demokrasi ve isleyisinin teoride degil pratikte ne gibi sonuclar dogurdugunu da gozler onune seriyor.

  ozellikle hugo chavez ve cia yetkilileriyle yapilan roportajlar, zaten bilinen seyleri insanlarin agzindan bir daha dinlemenizi sagliyor.

  (bkz: tadindan yenmez)

 • "norveç'e kaçtım fakat ortalarda kimse yok şimdi ne yapacağım" sorusuyla güldüren arkadaş.

  ne bekliyordun amk gemiden indiğinde norveç kralı seni mi karşılayacaktı?*bu kafayla orada tutunması pek mümkün görünmüyor zaten.

 • simdi en son gittigim metallica konserinden sonra kesinlikle tescilledim ben bunu. yabanci bir grubun elemani ne derse desin bizim seyircimiz hep ayni mecbur cevabi veriyor. bir kac ornek 27 temmuz 2008 metallica istanbul konserinden:

  james hetfield: istanbuuuuulll
  seyirci:yeah

  james hetfield:metallicaaaa
  seyirci:yeah

  james hetfield:istanbuuuuulll
  seyirci:yeah

  james hetfield:metallicaaaa
  seyirci:yeah

  james hetfield:how are you doing tonight?
  seyirci:yeah???

  james hetfield:you guys are incredible
  seyirci:yeah???

  james hetfield:i think that's enough for today.
  seyirci:yeah???

  ilerde cakalin biri cikacak:

  -istanbuuuulll....
  -yeah
  -are you responsible for the armenian genocide?
  -yeah!!!

  o zaman sicicaz iste. serefsizim avrupa gazeteleri baslik atar, elli bin turk kendi agziyla itiraf etti diye.

 • cep telefonunuzdaki msgları ilk kez görüyormuşçasına 20. kez okumak.

  edit: önceki entry uçtuğu için formata uygun bir tanım yapmak gerekirse: kişinin ders çalışmamak için normal zamanda yapmadığı, kendisine iş çıkarıp yaptığı hareketlerdir.

 • türkiye'deki çoğu atm kullanıcısının yapabildiğini düşündüğüm eylem. atm'den yapılan işlemlerde -hele ki böyle kredi kartı ödemesi gibi işlemlerde- insanımızın yüzünde oluşan o "mavi kablo mu kırmızı kablo mu?" gerilimini başka türlü açıklayamıyorum. ben 50 ytl çekmek için vakıfbank atm kuyruğunda -10 derecede beklerken, önümdeki adamın "pentagon 'un taliban'a uzun menzilli füze satışı" başlıklı şok dosyaları incelediği düşüncesi şu soğuk günlerde benim için sıcak bir teselli oluyor. allah hepinizin belasını versin... dondum lan dondum...

 • bazen düşünüyorum da, türk olmasam, ne biliyim israilli, avrupalı falan filan olsam, sanırım türklerle (kürt ve araplar da dahil olmak üzere) muhatap olmamak için elimden geleni yapardım. adamlar buraya yardım gönderiyorlar, canlarını tehlikeye atarak enkazlarda can arıyorlar, can kurtarıyorlar, bu orrrrosspu evlatları ise iftira atıp nefret kusuyor. yazıklar olsun.

 • biz neden vergi ödüyoruz 1 kişi bana bunu açıklayabilir mi? neden yani neden? her zor zamanda futbol kulübü gibi sms kampanyası başlatılacaksa neden vergi veriyoruz yok mu açıklayacak biri?

  ya da fransızlar, amerikalılar niye ihtiyaç duymuyorlar sms'lere?
  (bkz: ihtiyat akçesi)