hesabın var mı? giriş yap

 • düşünün ki, saygıdeğer bir aile mahkemesi hakimisiniz. otuz yıldır inşa ettiğiniz ‘kusursuz’ bir aile hayatınız var. eşiniz ve iki çocuğunuzla sevgi dolu, örnek bir ailesiniz.

  bir gün tesadüfen çektiğiniz bir ilmek çorap söküğü gibi ilerliyor ve eşinizin 5 yıldır başka bir kadınla evli olduğunu, hatta ondan çocuğu olduğunu öğreniyorsunuz. bu da yetmezmiş gibi kızınızın yurtdışında tıp okuduğun zannediyorsunuz ve aslında o hayalleri uğruna bambaşka bir yerde… oğlunuzun ise iyi bir şirkette kariyer zannetseniz de o birtakım pis işlere bulaşıp büyük bir meblağ parayı kripto parada batırıyor. siz ise olayların daha sadece bir kısmını öğrendiniz.

  ne yapardınız?

  aldatılan, kandırılan, yalanın küçüğü büyüğü olmaz diyen, tüm bunlarla mücadele etmek için türlü türlü uğraşlar veren kaç kişiyiz?

  hepimizin hayatından gerçek kesitler bulacağı “aldatmak” bu akşam ve her perşembe 20.00’de atv’de.

 • önceden düğün salonu tutulmuş, davetiyeler basılmış, herkes kendini ona göre ayarlamış.
  düğün, ancak düğün sahiplerinin bir yakını ölürse iptal edilir.o da çok yakınsa.
  doğrusunu konuşmak gerekirse böyle gelişir olaylar.
  ayrıca insanlar kısıtlı imkanlarla düğün müğün yapıyorlar.
  her ne kadar biz ekşicilerin çoğu düğün yapmayı gereksiz olarak görsek de memleketin %80'i böyle düşünmüyor.
  yani terör olayları sebebiyle düğün iptali biraz zor.
  ateş düştüğü yeri yakıyor maalesef.
  insanlar 2-3 dakika ah vah hedip sonra kendi dünyalarına dönüyorlar.
  bu yazdıklarım durum tespitidir.
  erteleyen kişiye de helal olsun derim.

 • aynı işyeri şortlu personelde çalıştırmıyor. cimer ilgilenir mi acaba?
  işletmenin tercihidir devlet karışamaz bu kadar basit. bunda mağduru oynayacak garip bir durumda yoktur.

  @sadecevatansever’in mesajı üzerine edit:
  mado’nun cevabı

  türbanlı bacılarım yine mi mağdur değil be ? :)

 • yasal olarak suç olan bir şey için uyarı yapıyorsa cezası kesilir konu kapanır. uyarıyı yapanın sıradan bir vatandaş olması ile cumhurbaşkanı olması arasında bir fark varsa bu devletin ayıbıdır.

  ancak hepimiz biliyoruz ki burada tayyar kişisel olarak düşmanlık duyduğu sigara tüketimini cumhurbaşkanlığı makamını kullanarak yok etmeye çalışıyor.

  bence kendisinin kafasındaki yönetim biçimi tek adam rejimiyle diktatörlükle daha çok uyuşuyor.
  zannediyor ki ona göre doğru olan şeyi biz kabul etmek zorundayız.

  halbuki cumhurbaşkanlığı da temelinde halkın ortak ihtiyaçlarını gidermek amacıyla yine halk tarafından finanse edilen bir memuriyettir.

  halkın üzerinde bir pozisyon değildir.

  önce bunu anlamak ve anlatmak lazım sanırım.

  öte yandan bir de cümlenin başında "terbiyesiz herif" kısmı var ki orası zaten tam bir fiyasko. oturmuş sigarasını içen bir vatandaş cumhurbaşkanı geçiyor diye kendisine çekidüzen vermek zorunda mıdır? kişisel olarak saygı duyuyorsa dilediği gibi bunu gösterebilir. saygı duymuyorsa her ne yapıyorsa buna devam eder. yaptığı şey suç ise ve bu tespit edilirse cezası neyse bunu yasanın gereği olarak öder.

  konunun terbiye ile bağdaştırılacak bir tarafı yoktur.

  vergisiyle saray yaptırılan halk bırakın da sigarasını keyfince içsin. maaşını o ödüyor, sarayını o yaptırıyor, seçimde oy veriyor yetkilendiriyor hala da adamı gütmeye çalışıyorsun.

  haddini bilecek, önünü ilikleyip sıkıntısını derdini gidereceksin her bir vatandaşın.

  o makam onun makamı.

  halka fırça atılacak makam değil.

  ermenek, soma ne halde biz ne konuşuyoruz bizim de yatacak yerimiz yok o da ayrı mesele.

 • "birçok meslektaşım filmlerini çocukları gibi görür, onlarla ilgilenir, blu-ray baskısı için değişiklikler yapar vesaire. benim içinde filmlerim çocuklarım değil eski eşlerim gibidirler. onları severdim, onlara her şeyimi verdim ve onlardan her şeylerini aldım ama artık görüşmüyoruz ve bunda son derece memnunum" sözlerinin sahibi yönetmen.

 • aslında "askerde yaşanan yaran diyaloglar" başlığına yazılabilirdi aşağıdaki olay, ama yeni başlık açıp kirliliğe katkıda bulunmak istemedim.

  askerde kısa dönemlere türlü türlü iş verilmekteydi. hatta bazı arkadaşların yaşadığı rotasyon baş döndürmekteydi. takip edemiyorduk; bu kadar kısa dönem askeri ne yapacaklarına karar veremeyen komutanlar, bizimle adeta oyun oynamaktaydı. aramızda en talihsiz hukuk mezunu arkadaşı, adaletli davranır diye önce yemekhaneye yemek dağıtmaya, sonra nöbet yazmak için görevlendirdiler.

  hergün 70 kişinin nöbetini yazan arkadaş günlerini baskı altında geçirmekteydi; devamlı şunu bu saate yazma, bunu şunla yazma gibi türlü sorunla karşılaşıyordu. herkes şikayet ediyor; kimseye yaranamıyordu.

  artık kafası iyice karışan avukat, bir kişiyi aynı saatte iki nöbet yerine yazmıştır. bunu gören eleman hemen başçavuşa koşar.
  eleman: komutanım erdem hoca bana 2-4te iki yere nöbet yazmış.
  komutan: başlarım lan nöbetinize! bıktım nöbetizden de sizden de. o erdeme söyle seni sikip çoğaltsın her iki yere de git.

  eleman gelir erdem hocaya.. hepimiz oradayken şöyle bağırır:
  erdem hocaaa! erdem hocaaa! ahmet başçavuş dedi ki; beni sikip çoğaltacakmışsın.
  erdem hoca: ????
  bizler: ??? puhahahaha

 • lost aşşa lost yukarı diye histeri krizine giren gençler arasında lost hakkında eşsiz yorumlar yapmam için bana yönelmiş bir soru karşısında, soruya karşılık sorduğum soru.

  "peder bey, baba, lost mükemmel bir dizi değil mi? eşsiz bir yapım. valla ben tüm vaktimi lost'a ayırıyorum"
  "lost ne lan?"

  bunu dediğim anda gençlerden birisi bayıldı, birisi de hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı. ağlayanı teselli ettik, bayılanı da gazozla ayılttık. ülker çamlıca gazozla.

  sonra topladım hepsini çevreme ve şöyle dedim: "bakınız çocuklar, tamam lost most bunlar iyi şeylerdir ama bu kadar bağımlı olmayın. elin amerikalısı bundan para kazanıyor be size ne? biraz dersinize bakın, ya da çıkın dışarılarda gezin, bu kadar esir olmayın böyle dandik şeylere. veya kitap okumayı deneyin, nasıl olur?"

  ondan sonra hepsi yıkandı, tertemiz, pasparlak oldular ve bir daha lost mudur, most mudur ne karın ağrısıysa izlemediler onu. ama cillop gibi oldular, saçları da yana taradılar, bir yakışıklı oldular ki, görme.

 • normal bir olay. askerdeyken az albay dövmediydim. yaşlarına saygı duyup her hareketlerini alttan alırsanız tepenize biniyorlar hemen. o yüzden baştan ağırlığınızı koymanız gerekiyor. ilk izlenim çok önemli.