• ...ve buna müteakiben ayakkabılara yapılan zam. böyle olmalıydı başlık bence. çünkü hep bizim gibi küçüklere soksunlar zaten.
  • futbolda dünyanın 2. en pahalı forma ve malzeme sponsorluğu anlaşması
  • porto'nun son 10 senede futbolcu satarak 772 milyon euro elde etmesi kadar büyük bir olay değildir benim gözümde.
  • bizim ligin toplam değeri o kadar lan.
  • kulübe %9.1 hissedar olan şirketten 900m € almasıdır.
  • benim söyleyecek sözüm kalmadı. futbolu iyice ekonomi sektörü haline getirdiler. herşey parayla ölçülür oldu. şampiyonlar liginde son 8e 200 milyon bütçeden aşağıda olan bir takımın kalma ihtimali yok denecek kadar az. ayrıca eskisi gibi zevkli maçlar da izlenmiyor çünkü futbolcular fazla para kazandığı için sakatlanma riskini göze alamıyor, kontratları öyle şahane ki mücadele ikinci planda kalıyor. uefa bazı kriterler getirmeye falan çalışıyor ama onun da bi işe yarayacağını düşünmüyorum. tabi takımların reklam anlaşmalarına falan karışamazlar ama en azından büyük ve küçük arasındaki uçurumun bu kadar artmasına engel olmaları lazım. her sene bayern şampiyon olacaksa alman liginin ne zevki kalır? valla ben galatasaraylı olarak 4 sene üst üste şampiyon olduğumuzda 5. sene başkası olsun zevki kalmadı diyordum. çünkü rakipsiz kalmak bence zevksiz.
    sözlerime galatasaray'ın fazla ünlü olmayan ama en delikanlı futbolcularından metin kurt'un (çizgi metin) bir sözüyle veda ediyorum: futbol borsada değil, arsa'da güzeldir !
  • etik mi tartisilir bir sozlesme olmus. adidas bayern munih'in sahibi, fon aktarimi yapmis oluyorlar ve ffp'ye takilmiyorlar.
  • adidas'ın, bayern münih'in %9,1'lik hissesine sahip olduğu göz önüne alındığında finanse etmekte zorlanmayacakları bir meblağ gibi görünüyor. bir nevi bir cepten alıp diğerine koymak...
  • o paraya 112.5 adet tabata alınırdı lan, dediğim olay. unutamıyorum lan sözlük, evet...
hesabın var mı? giriş yap