• berbere girildiği an berberin ve içerideki müşterilerin kuantum fiziğinden bahsettiğine şahit olmaktır.
  • gidilen yerin berber değil, olsa olsa paralel evrene açılan bir kapı olduğunun göstergesidir.
  • kuantum fiziğinin konuşulduğu bir yerde tıraş olmak gibi bir bakış açısı da barındırır kuantum gereği.
  • finish quantumdur o. kuantum fiziği olsa yerinde duramazsın.
  • sallanan her makasın paralel evrende ağaç kesmesi ile sonuçlanabileceğini düşündürür.
  • kulak yanilmasidir.
    bunu duydugunu sanan kisi, tamamen bir placebo etkisi altinda (kafasi karisik, kiz arkadasiyla tartismali durumlarda, hayat tam da b.ka sarar bir durumdayken beyninin bir kacis yolu olarak mistik seylerin gerceklesmesiyle hayatin degisecegine kendini inandirma cabalarini, kivrimlarinda baskilarken...) berbere girmesiyle gerceklesir.

zira her seyi bilen google a sordum "yok lan oyle bi sey en fazla berberin birinin blogunda yazdigi seyler var" dedi bana. onlar da ahanda burada
  • ortamdakilerden birinin torrent'ten 1080p interstellar indirmesiyle olur. iki gün sonra filmi kimse anlamayınca kendiliğinden geçer, çok şey yapmamak lazım.
  • ışın kılıcıyla traş olmayı gerektirir.
  • ankara üniversitesi fen fakültesi karşısındaki berberlerde bizim de zamanında yapmış olduğumuz olaydır. astronomi (ben), fizik, matematik'te okuyan arkadaşlar traş olurken az konuşmadık.

berberler de gençten çocuklardı. mutlu-mesut dinlerlerdi bizi. bizdeki salak suratlarla "bilim insanı olmuşum" havaları da bu "görece" geçkin yaşta hayal edilmeye değer.

şimdi, "keşke berber olsaydım da mutluluğumu kaybetmeseydim. içimdeki 'belirsizlik ilkesi' hayatımı anlaşılmaz ne hale soktu" demiyor değilim.

heisenberg belirsizlik ilkesi
  • belkide konuşmuşlardır ya, kötü düşünmeyelim. önyargılı olmamak lazım.

benim halen buralardan umudum var ( not: derdim, hayatımızın tv programlarından ibaret olmadığını gösteren küçük tatlı işaretler bulabilmek )
hesabın var mı? giriş yap