28207 entry daha
  • 25 temmuz 2017 itibari ile halen birebirde adam geçebilen, ayaklarına hakim, hava toplarında etkili bir forvet transfer etmemiş takımımdır.
  • (bkz: thomas vermaelen) ile anlaşıldığı söylenen takımım
  • negredo geldi varsayıyorum.

buna göre beşiktaş ligin çok çok üstünde bir fizik gücü ve boy avantajı olan bir hücum hattı kurmuş olacak.

negredo: 1,86m
    talisca: 1,91
    babel: 1,85

ortayı yapacak isim: quaresma, caner vs.

defansta pepe var, miranda ismi konuşuluyor bir de. her korner gol pozisyonu olur bizim için ligde. nitekim türkiye'de duran top karşılamayı bilen takım yok.
  • ilk resmi maçına 11, ilk lig maçına 18 gün kalmasına rağmen halen daha 1 forvet, 1 stoper, 1 kanat ve alternatif orta saha almamıştır. güya marcelo'nun satılması ve kaynak açılmasıyla birlikte transferler noktalanıp kampa yetişecekti. en azında şu forvet transferi bir an önce yapılsın da diğer transferler transfer döneminin sonuna sarkabilir çok problem değil.
  • kanat rotasyonu eksiğini orkan çınar ile gidermiştir. ricardo quaresma ve ryan babel'i bu mevkiilerin as oyuncuları olarak değerlendirirsek gökhan töre, (adriano'nun durumuna göre) caner erkin ve orkan çınar ile yeterli derinliği sağlamış bulunuyoruz. bundan sonra artık forvet ve stopere yoğunlaşmalıyız sadece. 5m eur ffp bakiyemiz cebimizde. 4 kağıda bonservisli biri, 1 kağıda kiralık biri mis olur. pektemek, aras, veli, boyko, miloseviç grubundan 750-800 bin eur da sağlayabilirsek ne ala.
  • ilk resmi maçına 11, ilk lig maçına 18 gün kala.
    ne kanat, ne forvet, ne de savunma hattında eksik oyuncusu bulunmamaktadır.

gelecek forvet; forvet hattını güçlendirecektir.
    gelecek defans defansı güçlendirecektir.
    gelecek kanat ise (ki bence gelmemeli. caner, tolgay, orkan yeterli) babel ve quaresma'yı yedekleyecektir.

ne ilk lig maçına, ne de ilk maça forvette cenk tosun, stoperde tosic ile çıkmasının hiçbir mahsuru yok. yeter ki gelecek forvet cenk tosun'dan, gelecek savunmacı ise tosic'ten daha iyi olsun.

geçen seneki gibi bekleyip bekleyip cenk'ten daha az gol atan bir forvet gelecekse bir manası yok bu işin.
  • ya ben türkçe yazmıyorum ya da okuyan türkçe okumuyor.

kanat rotasyonuna babel-quaresma mı yazmışım? yoksa babel-quaresma-caner-orkan ve tolgay mı yazmışım? adriano'nun önde oynayabildiğini bu hesaba eklemedim bile.

cenk yeter mi demişim, yoksa ligin ilk maçı için mi cenk yeter demişim onu da çok merak ediyorum.
    ve yine tosic iyi mi demişim yoksa ilk maç için mi iyi demişim?

ligin ilk maçına da, sezonun ilk maçına da yeterli kadrosu vardır.
    alelacele transfer yapıp saçma sapan adam kovalamaya gerek yok. sakin bir şekilde tosic'ten ve cenk'ten iyi birer futbolcu alması yeterlidir.
  • cenk tosun'u ısrarla yedek forvet olarak düşünen bazı taraftarlara sahip takımım.

yerli futbolcuyu değersizleştirme işini lütfen artık bir kenara bırakın. cenk gerek gomes'le oynadığı sezonda gerekse geçen sezonda fazlasıyla kendisini geliştirdi ve kanıtladı. beşiktaş'ın son iki sezonda göğüslediği şampiyonlukta en büyük paya sahip futbolcuların başında geldi.

benim gözümde beşiktaş'ın şuan 1.forveti cenk'tir. ister negredo gelsin ister gignac ve ya daha iyi bir forvet. gelen kişinin cenk'ten formayı alması için çok çalışması gerek. artık "cenk formayı almak istiyorsa daha çok çalışacak." devri bitti. gelen forvet "formayı giymek istiyorsa" cenk'ten daha fazla çalışacak. daha fazla gol atacak. öyle sırf adı negredo diye gelip direk sahaya çıksın diye yırtınan taraftarlar var.

32 lik negredo'yu alacağımıza genç babacar'ı veya aboubakar'ı cenk'in yanına alsaydık daha iyi olurdu. hem genç forvet takımın geleceğine yatırım olur hem de egosu tavan yaşlı bir forvete forma vermek yerine iki genç forvetin forma savaşını izlerdik.
  • kanatta gerekirse cenk'i bile kullanabilecek takım. geçen sezon abou ile cenk kaç kez böyle oynadı biliyorsunuz. aras'ı da saymadık. yani kaç tane üst düzey kanat adamımız olmalı rotasyon tamam demek için anlamadım. q7-babel-töre-caner-orkan-lens-konoplyanka falan mı olsun istiyorsunuz :) o kadar paramız yok beyler kusura bakmayın. stoper ve forvet önceliğimiz.
27931 entry daha
hesabın var mı? giriş yap