• futbol oynanan derbidir.
  • (bkz: en güzel derbi)

çirkeflik yok, havlayan köpekler yok miss amk daha ne istiyorsunuz.
  • bu derbide hiçbir zaman 40 faul ve sadece 4 şut olmayacaktır. çünkü ana teması futbol olan bir derbidir.
  • tribüncüler iyi bilir ki türk tribünlerinin en önemli, en büyük ve en baba derbisidir.

lakin; (bkz: #143311492).
  • şenol güneş vasıtası ile pek yakında zıvanadan çıkacak derbidir.

şenol'un fenerbahçe'ye pek şansı tutmaz. bu gittiği her takımda böyledir.

fener maçlarında fazla gergin oluyor ve ortamı da fazlasıyla geriyor.

trabzon'da, bursa'da ve son olarak beşiktaş'ta durum aynı.

100 yıllık rekabette fenerbahçe ile beşiktaş arasında saha içinde en ufak hadise çıkmazken adam geldiğinden beri derbilerde ortam çok gergin.

geçmişe bakıyorum, engin ipekoğlu, rıdvan dilmen, metin tekin, aykut kocaman, feyyaz uçar, oğuz çetin, ali gültiken bunlar hep dosttu ve hala da dostlar.

bakın gönderin demiyorum, çekin şu adamın kulağını biraz o filozof çenesini tutsun.

yoksa haliniz fatih terim'in galatasaray'ına dönecek. antipatiklik, başarının üzerine çıktı.
  • boca juniors - river plate derbisinin yanında, boca juniors - velez sarsfield derbisi gibidir.
  • her iki tarafın da iyi niyetli şekilde futbol oynamaya çalışacağı ve beşiktaş'ın kazanacağı bir derbi olmasını ümit ediyorum.
  • aklımda kalanlar, görebildiklerim kadarıyla diyebilirim ki rahmetli sebafenerbahçe için 'kıymetli rakibimiz' derken içinden gelerek söylemiş.

en son rvp olayına kadar iki takım arasında oynanan maçlarda, kol bacak kırılır ama kalp kırılmadan biterdi maç. unutulmaz maçlar yaşandı, çok garip durumlar oldu ama yine genelde diyorum 0-0 bitmedi maçlar.

uche'nin ayağı kırıldığında garson çağırır gibi bir sükunetle sağlık ekibini çağırması, tam bir puanı koparttık derken serhat akın'ın golü, kadıköy'de pancu'nun kaleye geçmek için ahmed hassan ile neredeyse kavga etmesi, pascal'ın (bence görece olarak çok da ayıp olmayan) tombalası, aykut'un röveşataları, koca bir dönem alex'e gücümüzün yetmemesi vs. hep özel ve iz bırakan maçlar olmuştur.

artık sebebi nedir bilinmez ama gerginlikten ziyade mücadelenin ön planda olduğu derbilerdir. öyle fenerbahçe'nin öteki rakibiyle yaptığı maçlar gibi 0-0 skor, 48 sarı kart şeklinde bitmez.

fikret orman kalkıp içinde biz yoksak derbi olmaz gibi haddini, maksadını aşan bir laf etti geçenlerde, kısmen haklı. o 'dünya derbisi' denen yavan maçların yanında bu derbi daha bir derbidir
  • ikisinin de uefa kupası yok
hesabın var mı? giriş yap