şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul süper amatör küme'de mücadele eden takım.
 • bu sezon istanbul süper amatör küme klasman grubu ikincisi olarak bölgesel amatör lig'e yükselmiş takım.
 • yıllardır teknik direktörlüğünü, hami mandıralı nın yeğeni adem mandıralı nın yaptığı takım
 • 2015-16 sezonunda bölgesel amatör lig 11. grupta mücadele eden gaziosmanpaşa ilçesi takımıdır. ilk yarıda ligi 5. sırada tamamlamasına karşın eğer sezon böyle bitmiş olsa küme düşecek olan takımdır. *
 • 2015-16 sezonunda bal liginde grubunu 4. sırada bitirmiş olmasına rağmen istanbul süper amatör ligi takımlarından çeliktepespor ile play-out yani küme düşmeme maçı oynamış kulüptür. maçı 2-0 kazanarak 2016-2017 sezonunda da bal liginde oynamaya hak kazanmıştır.
 • 1991 yılında istanbul - gaziosmanpaşa da kurulmuş bölgesel amatör lig ((bkz: bal)) takımıdır.

  wiki sayfasında bulunan bilgilere göre ;

  "beşyüzevler spor kulübü 1991 yılında azmi aydemir tarafından 50. yıl seçkinler gençlik ve spor kulübü adıyla federe olmuştur. ertesi yıl gaziosmanpaşa seçkinler spor kulübü adıyla 2.amatör kümede şampiyon olarak 1.amatör kümeye terfi etmiştir. takımın başına gaziosmanpaşa'nın tanınan antrenörlerinden yüksel ersan'ı getiren kulüp, aynı yılın sonunda 1.amatör kümede de şampiyon olarak türkiye 3.ligi terfi müsabakası oynamaya hak kazanmıştır. birinci kademe maçlarını kocaeli'nde oynayan ekip, grubunda açık ara farkla lider olarak ikinci kademeye çıkmıştır. ikinci kademe de oynadığı son maçta 90+8 de gol yiyerek 3. lig'e çıkamamıştır.

  3. lig hedefinden vazgeçmeyen kulüp, 1-2 sezon daha seçkinler spor adıyla mücadele ettikten sonra, 1998 yılında beşyüzevler spor kulübü adına alarak aynı amblem ve renklerle mücadeleye devam etmiştir. kısa süre sonunda türkiye 3. ligi'ne yükselen beşyüzevlerspor, 1999-2000 sezonunda 8. grup'u 13. sırada tamamladı. 2000-2001 sezonunda ise ligi 15. sırada tamamlayarak tekrar amatör lige dönüş yaptı. 2013-2014 sezonunda istanbul süper amatör ligde grubunu rekor puan, gol ve averajla şampiyon tamamlayıp klasman grubu'nda oynamaya hak kazandı. akabinde klasman grubu'nda da bayrampaşa tunaspor'un ardından 2. sırada yer alarak yeniden bölgesel amatör lig e (bal) yükselme başarısı göstermiştir.

  2015-16 sezonunda bölgesel amatör lig 11. grupta mücadele eden beşyüzevlerspor, topladığı 45 puan ile grubunu mudanyaspor'un ardından averajla 4. sırada tamamlamasına rağmen bal statüsü gereği istanbul süper amatör lig temsilcisi çeliktepespor ile play-out maçında karşı karşıya gelmiş ve rakibini 2-0 mağlup ederek 2016-17 sezonunda da bal da mücadele etme hakkını kazanmıştır."
 • 2017-2018 sezonu istanbul süper amatör ligde ölüm grubu olarak adlandırılan 3. grupta bitime 2 hafta kala namağlup olarak klasman grubuna lider olarak katılmayı garantilemiş takım.

  puan durumu

  ikinci sıra için mücadele eden rakipler ise;
  (bkz: beyoğlu yeniçarşıspor)
  (bkz: soğuksuspor)
  (bkz: arnavutköy belediyespor)
  (bkz: ortaköyspor)

  statü hakkında bilgi vermek gerekirse; toplam 9 gruptan oluşan süper amatör ligde gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar klasman grubuna katılacaklar. çift devreli lig usulü oynanacak maçlar sonunda bölgesel amatör lige yükselecek takımlar belirlenecek.
 • bugün başlayan 2017-18 istanbul sal klasman grubu nda oynadığı ilk maçta büyükçekmece belediye sporu 4-0 mağlup eden takım.
 • 2018-19 sezonunda bölgesel amatör lig de mücadele edecek istanbul takımıdır.

  daha önce 2 defa bu tecrübeyi yaşayan beşyüzevler ilk sezonunda grubu 5. sırada tamamlamasına rağmen statü gereği küme düşmüş, 2. sezonunda ise grubu 4. sırada tamamlamasına rağmen küme düşmemek için istanbul süper amatör lig den gelen bir takımla baraj maçı oynamak zorunda kalmıştır.