• tamamen saçma bi muhalefet var kendisine.. yakışan bi sürü insan sayılmış mesela. bi sürü adama yakışıyorsa demek ki başka bi sürü insana da yakışacaktır.. ve başka bi sürü insana.. ve başkasına.. demek ki biraz hoş bi vücudu olan her erkeğe.. peki niye bu muhalefet..

şimdi diyeceklerime katılınmayacağına emin olsam da yazacağım yine de.. bütün türk kadınlarında (kiminde az, kiminde çok, ama mutlaka hepsinde) bi elitizm vardır. ve beyaz atlet inşaatlarda çalışan ameleyi çağrıştırır onlara (bi de piknik yapan varoş aile babalarını), bütün nefretlerinin sebebi bu aslında. yoksa hugh jackman, bruce willis vs niye kötü görünmüyor gözlerine.. çünkü uzaktan yakından ne o inşaat ameleleriyle, ne de mangal harlayan aile babalarıyla bi alakaları olmadığı kesin. başka dünyalarda yaşayan iki ayrı tür gibi gördüklerinden onların üstüne yakıştırabiliyorlar, ama biz giyince o kadar da uzak olmadığımız için anında kafalarında o eşleştirmenin öznesi olup çirkinleşiyoruz gözlerinde.

yine de tamam peki giymeyelim diyoruz ama gri ya da siyah olanı giyince de çok özenti duruyor üstümüzde.. yavaş yavaş azaltmaya çalışıyoruz ama galiba hiç bi zaman tamamen yok olmayacak (bu kadar eleştiri sonunda "beyaz atlete ölene kadar devam" diyeceğimi sanmış olabilirsiniz ama bu beyaz atlet mevzuu türk kadının neredeyse beyninin şalterini indirip aşırı mantıksız davrandığı konulardan biri.. laf anlatmak mümkün olmadığından, o zaman el mahkum isteklerine uymak zorunda kalacağız).
  • beyaz külotun içine sokulmadığı sürece hep eksik kalacak olan atlettir.
  • neresinin iğrenç olduğunu çözemediğim adı üzerinde iç çamaşırı.

şimdi canım formal giyinen bir adem evladıysan giyersin bunu zira beyaz gömleğin içine giyilmez beyazdan başkası. ha şu kolu olanlarını giy derseniz akşam barda gömleğinin üst düğmesini açınca yarrak gibi ortaya fırlar hoş olmaz.

netekim beyaz atlet bir yerde zarurettir.

konu alevlendi yıllar sonra editi. v yakalı, sıfır kollu olanları ideal. artis karıların gazını da alıyhor hem.
  • bunu "cool değil" diye giymeyen maldır.
  • erkeklerin için sadece işlevini yerine getiren bir nesne iken, kadınlar için ne bilim sanki seks objesi gibidir.
    arkadaş, ben daha beyaz atleti seksi görünmek için giyen bir erkek ne duydum ne de gördüm. teri alsın ya da sıcak tutsun diye giyiyoruz. kadınlara bakıyoruz, neymiş efendim "erkekleri çok kıro gösteriyor", vay efendim "adamın bütün ambiansını bozuyor", yok efendim "çok itici", efendime söyleyim "hımbıl" vs. vs.
  • beyaz olması gereklilik değildir, fakat atlet giymek eğer kişi teke gibi kokmak istemiyorsa gerekliliktir. binaenaleyh, o vücutlar terlediğinde, yer yer vücuda yapışan yapışan gömleğin iticiliği çok az şeyde var. ayrıca belinizi üşüdürsünüz la. keyinin atletlerinizi.
  • aşağılık kompleksiyle giymiyordum ben bunu. ıyy kıro muyum ben ayağı yani. sonra işe başlayıp gömlek giyince içine bir şey giymeden daha kuuul sandım önceleri. sonradan fark ettim ki beyaz atlet canmış. bi taneymiş. kilolu adamım ben. hemen terliyom zatii. sırta yapışan gömlektense misss gibi atletim var. zaten göbek sebebiyle belim açılıyo.
    canım beyaz atletim<3
  • kısmeti kapananlar için bir çeşit can kurtarıcı. hiç bir ilişkimi yürütemiyorum mu diyorsunuz? sevdiğiniz kişiden karşılık mı alamıyorsunuz? ayrı dünayların insanı mısınız? bir istanbul masalını izledikçe içiniz ezilip hayallere mi dalıyorsunuz? kısmet açıcı beyaz atletlerle bütün bunlara bir son verin. en az bir gün kullandığınız (gün sayısı ile başarı şansı doğru orantılı) beyaz atletinizi vapurun bir köşesinden boğazın sularına bırakın ve mutlu mesut aşk bahçenizin güllerinin açmasını bekleyin. böylece çok yakında bahar size de uğrayacak..
  • yanlış pazarlama tekniklerinin ve hurafelerin kurbanıdır. bu zamana kadar atlet giyen, kamyon şoförüyle özdeşleştirilmiştir. halbuse ince fitilli tiril tiril bir atlet, sizleri beksıtrit boys'un yeni elemanı gibi gösterecektir.

(bkz: giy bir atlet ol bir hamlet)
hesabın var mı? giriş yap