• okul onunde, cami yaninda, hadep binasi kaldiriminda park halinde bulunanlarin icindekilere biz arkada$ arasinda sivil polis diyoruz, vites kolunun yanina sote edilmeye cali$ilmi$ telsiz bu tezi hakli da kiliyor hani. (bkz: oyak)
  • mutemadiyen uzak durulmasi gereken araba modelidir. ama on konsolda kocaman bir telsiz kasasi durur. hepsinde mi boyledir, yoksa bazilarinda mi sorunsali pek kafa kurcalar.
  • (bkz: beyaz kartal)
  • turk otomotiv tarihinin satis rekorlari kirmis efsane modelidir.fransa'da yaklasik 30 yil once uretimden kadirilan bu tasit iki yil oncesine kadar memleketimizde hala uretiliyordu ve buyuk talep goruyordu.renault mais 12/toros uretimine son verdigine tamamen pisman,zira adamlar artik eskisi kadar araba satamiyorlar.ayrica station wagon toros turk ciftcisinin ve kirsal kesiminin vazgecilmezidir.ote taraftan ayni modeli romanya'da dacia adi altinda uretimis bir zihniyet ve buna paralel olarak turkiye'ye zamaninda dacia ithal etmis bir zihniyet de mevcuttur.
  • sağından solundan çıkmış uzun antenleriyle uzaktan bakıldığında kirpiye benzeyen ve anında içindekilerin mesleğini açıklayıveren araç.eğer lokantacıysanız ve bu araçtan inen abiler sizin lokantanızda yemek yemişlerse sakın bu abilerden yemek parası istemeyin.ön dişlerinizin varlığını koruması için çok gereklidir bu.(bkz: ben bugün bunu gördüm).
  • bu model arabalarin uzun fari cok tehlikelidir.

karisdan uzunlarini yakmis gelen bir araba gorursunuz sellektorle kapasana uzunları kardesim beni gormuyormusun isareti yaparsiniz. birden o araba daha cephanesinin hepsini kullanmadigini size gosterir ve kör geçişi tabir edilen olayi yasarsiniz.

farkli renklerdeki modelleride ayni performansi gosterirler.
  • izmir'de yesildere yolunda, ki "otoban" der izmir insanı buraya, gunun belirli saatlerinde sağa çekmiş duran radar olduğu söylenen araba. tabii polisi dahil otoyolda araba kullanma fenomeninden (!) bihaber izmir insanının* nezdinde refuju güle oynaya, hoplaya zıplaya aşmak ihtiyacı hisseden kişilerin iyiliği için şehiriçi kapsamına girer burası ve hız sınırı 70 km'dir; 87 km hız yapana ceza kesilir, bir gün önce zam gelmiş olan trafik cezaları kutlanır neşeyle.
  • white taurus olarak da bilinen rakive redbullla hazırlanan bir cocktail
  • bir çoğunun plakasında trafik sicil mühürü olmayan araba.
hesabın var mı? giriş yap