şükela:  tümü | bugün
  • yönetmenliğini burak babayiğit'in yaptığı ve 17 haziranda sinemaya girecek olan filmdir. ayrıca daha izlemeden ismi yüzünden saçma eleştirmenler yüzünden b.o.k atılmaktadır.
  • fragmanı buradan izlenebilen film.

fragmandan anladığım kadarıyla bu film, farklı bir film. başta beklentilerimi karşılamayacağına dair bir önyargım vardı. çünkü bildiğiniz gibi türk sinemasının komedi türü yapıtları mizahla sanatsallığı güzel bir biçimde harmanlayamıyor.

"bi o kalmıştı" filmi hem güldürüyor hem de özenle çekilmiş kareleriyle bize sanatsal bir doyum sağlıyor. seyirciyi eğlendiriyorlar, bunu yaparken de sanatlarını güzel icra ediyorlar. bu filmi seyredeceğim çünkü türk sinemasının dönüşümüne tanıklık edebileceğine inanıyorum.

yönetmenden de biraz bahsetmek gerekirse adı burak babayiğit. kara kuru bir oğlan. fakat kendisinin türk sinemasına yeni bir soluk getireceğine dair içimde bir his var. projeleri şimdiden umut vadediyor. izleyeceğiz, göreceğiz.
  • (bkz: kulak arkası)
  • filimdir.
  • dusuk butce propagandasiyla piyasaya sürülen film. hiclikten cikti, kucucuk bir paraya cekildi bu, sokalarda yattik, sarapcilara yarenlik ettik acitasyonuyla izleyicinin duygularina civileme dalarak prim pesinde kosan oyunculara ve yapimcilara ev sahipligi yapan filmsi. sanki her yeni ilk cekilen film milyon dolarlara cekiliyor da bi'bu cekilmedi. sinema tarihi okuyunda kimler ne paralara neler cekmis gorun. ha! biliyorsunuzdur da isinize gelmiyordur o ayri...
  • bugün izlediğimdir. açıkçası gayet beğendim ne yalan söyliyeyim. daha çok genç adamların çok kısıtlı imkanlarla yaptığı şahane film. yukarıda bir başka yazarın da dediği gibi hem komik hem de sanatsal kareleri bulacağınız her yönüyle ilginç ve güzel bir film. bu arkadaşlara destek olma babında izleyin izlettirin efendim.
  • kısıtlı bütçe, kısıtlı kadro, kısıtlı teknik altyapı ile bu kadar olur dedirten filim. başarılarının devamını dileriz. amatör ama istekli ve doğala yakın oyunculuklar bile izlemek için bir sebep.
  • yellenme komedisi bir film. bakmayın leziz meziz, farklı bir film diyenlere.
  • değişik bir bakış açısıyla çekilmiş normal bir film.
  • abi rolündeki oyuncunun, sen hiç ateş böceği gördün mü? isimli (yoksa ismi başka bir şey mi yaf oyunun?!.. hmm..) yılmaz erdoğan oyunundaki yılmaz erdoğan'ın rolünden epey bir esinlendiğini düşünüyorum.