• pazar gecesi almış olduğum 8 gb kingston ram'i salı sabahı bana ulaştırmalarından dolayı güvenimi kazanmış alışveriş sitesi.

hiç bir yerde bulamadığım bir ürünü bulundurmaları güzel, hız güzel, paketleme güzel. kendilerine teşekkür ediyorum.

edit: yalnız sitelerine www kullanmadan girilmiyor. http://www.bilendenal.com/
  • karşınızda muhattap bulabileceğiniz, müşterisiyle ilgili ve piyasaya göre özellikle hafıza ürünlerini uygun fiyata satan alışveriş sitesi. ilk alışverişimi çekinerek yaptım ama güven vermiştir kendileri, aynı gün içinde telefonla bilgi verdiler saolsunlar.
  • sitelerinde teknik destek için telefon numarası veren, satın alacağınız ürün için telefon ettiğinizde bozuk bir santralle karşılayan, zoraki operatöre bağlandığınızda (kimse artık bağlandığım) telefonu suratınıza kapatan süper(!) bilişim şeysi.

edit: buradan mecburen (msata laneti çok az bulunuyor) verdiğim siparişi bana çok yakın olduğu için (<1 km) hızlı olması için dağıtımla göndermeyi teklif eden. bunu alırken sizi aramıştım açmadınız ben gelsem laptopa montajını yapar mısınız? teklifimi geri çevirmeyen. kendini geliştirirse çok güzel yerlere gelebilecek potansiyelli bir firmaymış.
  • dün* akşam üzeri 5'te sipariş ettiğim kingston 64gb microduo usb 3.0 flash disk'i bugün* elime ulaştıracak olan firma; kargo şirketinin bizim yurda belli saatlerde gelecek olmasa herhalde şimdi elimde olurdu bile ürün.

aynı gün kargo simgesi olanların stok problemi olmuyormuş, hakkaten öyle oldu. yalnız, sitelerinde kargo takip numarası yoktu. bizzat telefonla arayıp kargo takip numarasını öğrenmek istediğimi söyledim, zira yurda sipariş vermiştim ve hergün belli bir saatte yurda geliyor, ders yüzünden falan kaçırmak istemem. neyse, çok nazik bir bayan sağolsun çok ilgilendi, bana kargo numarasını ve kargonun şu andaki durumunu öğrenip geri döneceğini söyledi ve döndü de.

işte bu, müşteri memnuniyeti arkadaşlar. müşteriyi ortada bırakmamak, kötü davranmamak, ilgilenmek hep olumlu ve geri dönüşü olacak davranışlar.

şahsen bilendenal.com benim saygımı kazandı, bundan sonra özellikle bellek ve hafıza ürünleri ihtiyacım için mutlaka göz atacağım.

ayrıca, sanırım kingston'un resmi yetkili satıcıları türkiye'de. kingston kendi resmi sayfasından satın alım yapmak istediğinizde bilendenal.com'a yönlendiriyor.
  • kulaklık almaya karar verip seçim sürecindeki araştırmalarımda öğrendim bu sitenin varlığını. donanımhaber'de kingston hyperx cloud burada çok ucuz diye başlık açmış birisi. başkası da site güvenilir mi acaba diye cevap verince site çalışanlarından birisi altına şöyle yazmış:

merhaba

bilendenal.com asnet'e aittir ve asnet kingston ın türkiye distribitörüdür.

http://www.kingston.com/tr/wheretobuy
    bilendenal.com da kingston sitesinde bu nedenle yer almaktadır. birçok üründe sadece www.bilendenal.com linki vardır.

ben de check edip hakkaten öyleymiş lan deyince verdim siparişi. yanında kingston 16 gb datatraveler da hediyeydi. ikisi beraber 239 tl. ben siparişi verdikten sonra detaylara baktığımda 256 tl görününce (yani bellek hediye olarak görünmeyince) aradım hemen. ilgilenen arkadaş ben muhasebeciyle görüşüp size hemen döneceğim eğer fazla çekildiyse hemen iadeyi yapalım dedikten 5 dk sonra aradı. stoktan düşmek adına öyle göründüğünü, faturaya iskonto olarak yansıtıldığını, istersem faturayı hemen mail atabileceğini söyledi. ben de gerek olmadığını söyledim.

dün siparişini verdiğim kulaklık bugün elime ulaştı. internetten çok ürün alırım, şimdiye kadarki en iyi kutulama bu üründeydi. zaten kendi kutusu/ambalajı olan kulaklığı pamuklara sarmışlar resmen. kıçı kırık usb bile pamuklara sarılmış.

sonuç olarak şimdiye kadarki en memnun kaldığım alışverişimi yaptım. çizgilerini bozmamaları dileğiyle.
  • buradaki olumlu yorumları görünce piyasada pek bulunmayan kingston hyperx savage serisi usb belleği buradan almaya karar verdim. siparişi verdikten birkaç saat sonra aradılar ve belleği mac os'da kullanacaksam siparişi iptal etmemi tavsiye ettiler. mac'ler de sorun çıkarabiliyormuş bu bellek. şaşırdım tabii ama mac'lerle pek işim olmadığı için iptal etmeyeceğimi söyledim. tabii o arada şüpheye de düştüm, acaba sattıkları ürün sorunlu mu veya daha önce garantiye gitme durumu var mı gibi sorular geldi aklıma. bellek bugün geldi, birkaç bilgisayara taktım ve paketini dahi inceledim, sorun yoktu.

böyle arayıp müşteriye bilgi vermeleri çok güzel. kargo paketinin içine de çikolata ve bloknot gibi bir şey koymuşlar. kendilerinden bayağı memnun kaldım. bozmadan aynen devam.

ekleme: yukarıda da yazılmış çok hızlılar. ürün 1 gün sonra ulaştı bana.
  • sloganlarının hakkını veren firma "doğru ürünü bilendenal".
    asus x550jx bilgisayar için kingstone hyperx 1866 mhz 8gb ram almak istemiştim (~170 tl). arayıp bilgisayar marka modelimi sordular ve bilgisayarım için uygun ram'in 1600 mhz 8 gb'lık model olduğunu (~100 tl) söylediler. anakartımdaki ram'in yavaş çalışmasından dolayı 1866 mhz'lik ram'in etkisini göremeyeceğimi belirttiler.
    70 lira cebimde kalmış oldu.
    ben piyasa fiyatı 500 tl'den fazla olan test çipini bile kibrit kutusu gibi bir şeyin içine koyup ptt ile gönderiyorken adamlar kocaman kutunun içine ufacık rami bebek gibi sarıp göndermişler. ayrıca kutuya da 2 tane nescafe 3in1 koymuşlar.

ayrıca ürünleri stoktan gönderdikleri için olsa gerek ki siparişi verdiğim gün kargoya verdiler.
  • bugün yakın diye öveçler'de bulunan merkezine gidip 8 gb ddr3 bir ram aldığım sitedir.

bilgisayarınızın modelini biliyorsanız orada yardımcı oluyorlar hemen. ayrıca ram'in üstünde hologramları var. resmi bir kingston satıcısı olduklarına dair kingston tarafından gönderilmiş bir levha duvarda başkan imzalı duruyor. güvenerek alabilirsiniz.

ramin içinde hem kendilerinin yazdığı hem kingston tarafından yazılmış bir garanti belgesi var.
  • online alışverişte çok hoş bir uygulamaya sahip firma:

uyumluluk sorgulaması yapıyor kendileri.

olay kısaca şu: ram siparişi verdim dün gece (00:00) civarı. bugün sabah 11 gibi firmadan aradılar ve aldığım ram'i kullanmak istediğim sistemi sordular, ben de anakart modelimi söyledim. hemen kontrolü yapıp anakartım ile sipariş ettiğim ram'in uyumlu olduğunu, ürünün kargo işlemlerinin hemen başlayacağını belirttiler.

ha ben zaten bakmıştım anakart ve ram uyumlu mu diye ama olsun bunu gözden geçirmeyen/unutanlar için çok güzel bir hizmet.
hesabın var mı? giriş yap