• yurtdışına gittiğinde lidl,aldi,penny gibi marketlerden alışveriş yapan insanlar burada gelmiş hiçbir güç beni low cost marketlere sokamaz diyor; bu da zaten sosyal statü göstergesi olarak alışveriş yapılan marketi belirtme duygusu.
    bazı markaların bazı ürünleri gerçekten daha lezzetli ve kaliteli. damak tadına göre marka ya da ürün tercih etmek zaten hepimizi farklı birey yapan şey. domates alırken ben mesela fiyat farkı ne olursa olsun salkım domates tercih ediyorum, zaten kahvaltıda bir tane yiyorum neden ağız tadıyla kokulu kokulu yemeyeyim?
    köşedeki kasap eti memleketten getirtiyor, lezzeti tartışılmaz. etin kokusu bile farklı, fiyatı da ona göre ama lezzetiyle yiyorum ve buna değer.
    eve peçete alırken bimden alıyorum, aynı ürüne tv'de fillerle boy gösteriyor diye neden iki katı fiyat ödemek zorundayım? ya da bunu böyle tercih ediyorum diye neden eleştirilmek zorundayım? neden bu kadar keskin köşelerimiz var?
  • ne yaşadığım yerde ne de yazlık beldelerde o marketlere gitmem ve görmem de. migros, carrefour falan her yerde olan marketler. fakirliğin lüzumu yok.

ayrıca sana ne mk fakiri? cebinde paran olsa migros'un nikahlı karısı olursun. açlıktan ağzı kokan duyar kasıyor lan. eskort kiraladığın parayla vitamin falan al beynine kan gitsin biraz.
  • alışveriş yapmam diyeni bilmem ama, bimde a101de rafa grimek için markaların çılgın fiyatlar teklif ettiğini biliyorum. bimde diğer marketlerde olduğu gibi 4 5 katlı raf sistemi yoktur ve o göz hizasında olan üst rafta olabilmek için markalar çok acayip paralar ödüyorlar.
  • azalarak bitiyorlar
  • gerçekte bulunmayan kurgusal tip. migros ve carrefour'a giydirme amacı da var kurgunun anlaşılan.

not: kurguya gerçekmiş gibi tepki verilmesinin, üzerinden kendini ifade amaçlı uzun uzun yazılmasının altında zeka düşüklüğü yatıyor olabilir.
  • diyen tipler bağıra bağıra bunu söyleyip, gidiyorum diyenlerden daha çok gidip hatta indirimli ürün gelince kapıda sırada beklediğine eminim ama kanıtlayamam.
  • bim ve a101 den alışveriş yaparım. ama şok, özellikle de eve teslim şok bir daha asla. şikayetvara bakmadan söylemiş bulundum. adamlar siparişi teslim etmediler üzerine ettik diyip paranın üzerine çöktüler. sonra bir baktım bir sürü benzer vaka. ne paranızdan olun ne de sinirlerinizden. migros sanal market candır.
  • bim bir başarı hikayesidir ve fiyat/performans olarak ürünleri çok iyidir. bu marketleri küçümseyen tipler marka delisi ruhu fakir tiplerdir. bir markayla zenginler klubüne, forbesin en zengin ilk 100 listesine girdiğini zanneder.
  • ben bunlardan biriyim. çok mecbur kalmadıkça yeşil sermayeye, halkı fakirleştirip o fakirlikten beslenenlere, semirip emperyalist ülkelere maşa olan siyasi partilere destek verenlere paramı vermem. size de tavsiye etmem. ama kardeşim oralar ucuz diye dolaşacağınıza biz neden fakiriz diye düşünün.
  • bu benim
    yapmam çünkü oradaki ürünlere güvenmiyorum özellikle et ürünlerine çok dikkat edin
hesabın var mı? giriş yap