• öyle kadınlar kaldı mı azizim.
  • - kız şiirden anlıyorsa beni seçer, anlamıyorsa zaten al senin olsun.

aynı filmden benim favori repliğim.
  • son zamanlarda duyduğum en doğru cümle. (not: filmi izlemedim)

şunu da şöyle bırakayım ;

şiirin tam sizi vurduğu yerde, kendi ölümcül yaranızı görebilirsiniz..
  • birinin -kadın, erkek vs.- şiirle tav olması dahası şiirin bunun için kullanılması şiire hakarettir. gerçekten böyle bişey varsa da şiirin piyasa değerinin düştüğünü gösterir.*
  • kimi var kendine şiir yazılsın diye delirir,
    kimi var ona yazılanları görmezden gelir,
    bir kadının bir şiirlik canı varsa eğer;
    tanıdığım biri ölümsüzlüğü bulmuş demektir.
  • hep bi heves ve daha fazlasına sahip olma isteği bu gerçeği ortadan kaldırmıştır.
  • yaşamın amacı yaşamın devam etmesidir. doğa erkekleri yeni nesiller dünyaya getirmek, kadınlara ise seçici olup dünyaya gelecek nesillerin sağlığına kalitesine dikkat etmek görevini vermiştir. güzel sözler, şiirler, şarkılar, acındırma, hep elde etme yollarıdır. her güzel söz söyleyen güzel adam değildir. özellikle yaşlı erkeklere çok dikkat etmek gerekir. çok yaşlı olanların hepsi yardıma muhtaç dedeler değildir. bütün kadınları bunlardan allah korusun; sapıtanları çoktur. bunları ancak teneşir paklar derler.
    gençler için ise; 1788- 1860 yılları arasında yaşamış olan arthur schopenhauer "aşkın metafiziği" adlı eserinde, ailelerin seçimi ve önerisi ile yapılan (dengi dengine) evliliklerin evlenecek çiftin mutluluğuna, kendi seçimimiz ile yapılan ( ya davulcuya ya zurnacıya) evliliklerin ise çiftin değil, gelecek neslin güzelliğine ve mutluluğuna yönelik olduğunu söylemiştir. bu bakımdan da ne bileyim belki ailenin önerisini dikkate almak iyidir.
  • daha akıllı erkeklerin de akıllı kadınları avlamada benimsedikleri düsturdur
  • zengin ve yakışıklı erkeğin ihtiyacı olmayan teknikler. ama ilişkiye renk katar.
  • yanlış olan önerme.kimisi vardır yaşamında onun için onlarca şiir yazılır.sevilir o kadın kendisi bile bilmese yazılır gece geç saatte yazılır,sabah uyanınca,sarhoş olunca yazılır.çünkü seveni için o ayrıdır.tanrı ile kendisini arasında o vardır öyledir.
hesabın var mı? giriş yap