siempreha

  • 198
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

nihan kayalıoğlu

bu yazımı annesi babası henüz 11 yaşındayken ayrılmış bir kız çocuğu olarak yazıyorum. mahkemede velayetim, babamın yıllarca annemi çalıştırmak istememesi sebebiyle annemin işsiz güçsüz olduğu o dönemde sadece maddi imkansızlıkları gösterip kendisine verildi. velayetim babamdayken 2 sene annesiyle gizli gizli iletişim kurmuş biri olarak yazıyorum. annesinin her türlü şiddete maruz kaldığına yıllarca şahit olan bir çocuk olarak..

4 duvar içerisinde ne yaşanıldığı bilinmeden, "çocukları üzerinden para kazanıyor" şeklinde yaftalayıp karalamak oldukça çirkin. keşke benim annem de o dönem internetin herkes tarafından kullanıldığı bir döneme denk gelip bu kadın gibi güçlü olabilseydi. ve ben o zehir gibi geçen 2 senemi hem fiziksel hem psikolojik şiddetle geçirmeseydim.

öncelikle nihan eşinden neden boşandı ? boşanma sebebi neydi ?
çocuk istismarı sayılabilmesi için diğer insanlardan farklı nasıl bir paylaşımı var ?
paylaştığı fotoğraflar eski eşinin bilgisi dahilinde olmasaydı, eski eşinin de bulunduğu aile fotoğrafları paylaşılabilir miydi ?

8 senelik evlilik bitiyor. 8 sene aynı yastığa baş koyulmuş. adam, bu kadına çocukluğundan beri aşık olduğunu söylüyor ve bu kadını geri elde etmek için çocuklarını tamamen koz olarak kullanıyor. mahkeme, çocuklarının bir kez olsun sorunlarıyla ilgilenmemiş bir bireye geçici velayet ile veriyor. elindeki tüm imkanları kullanıp bir insanı bu denli küçük düşürme çabası ancak ve ancak kötü kalpli insanların yapacağı iştir. eski eşle birleşme yada eski eşten öc alma zihniyetiyle zaten çocuk yetiştirilemez.

tek meziyeti anne olmak değil ki bu kadının. mezun olduğu okula, çalışma geçmişine, ailesine bakılırsa; "çocuk doğurup para kazanıyor" cümlesi bu kadının üzerinde yafta olarak duruyor.

kalbi kötü insanların "oh olsun"ları, "ders olsun"ları, babaya alkış tutmaları; anneye değil çocuklara zarar veriyor. var olan başarısı çocuklarıyla pekişmiş bir kadına; vasıfsız, anneliği meslek haline getirmiş muamelesi yapmak hatadır.

babalık adına her anlamda yoksun olduğunu düşündüğüm adamdan, çocukların hem fiziksel hem de ruhsal anlamda sağlıklı birey olarak yetişmeleri için, şiddetin her halini yaşamış bu kadına geri verilmesini cani gönülden istiyorum.

devamını okuyayım »
02.07.2017 19:55