whokares

  • 1795
  • 20
  • 5
  • 1
  • bugün

10 ağustos 2015 zekeriya öz'ün yurt dışına kaçması

basit bir tetikçinin danışıklı dövüş taktikleri ile yurtdışına kaçırılmasıdır. şimdi arkasından konuşmak kolay. ama zamanında bir çoğunuz bu adamı desteklediniz.

. ergenekon dedi. düzmece olduğu belli olan delillere inandınız. bazılarınızın işine o geliyordu. hele o eğitimsiz, kültürsüz, ama kendini hem eğitimli hem de kültürlü göstermeye kasan çakma aydınlar hemencecik nasıl da attı askeri "adaletin" önüne?

. fenerbahçe dedi, şike dedi. galatasaray ve trabzon'un tertemiz olduğuna, türk futbolundaki bütün şikenin fenerbahçe kaynaklı olduğuna inandınız. işinize o geliyordu. oysa ki uygulanan taktik tamamen fenerbahçe'yi ele geçirip marka değerine minimum hasar vererek yönetime yeni zengin "tıpçı" dinciyi koymaktı. siz üzerinizdeki formanın rengine göre bu adama tam destek verdiniz o dönem. operasyonun zamanlamasını, sadece fenerbahçe'yi hedef almasını, konuyu (aziz yıldırım'ı dava öncesi hapise tıkabilmek için) silahlı örgüte getirenleri es geçtiniz. istediğinize inanmayı seçtiniz.

. daha sonra 17 aralık diye çıktı ortaya. buna da inandınız. iyi de ettiniz. ama şimdi kendi kendinize "sadece o konuda haklıydı" diyorsunuz. şimdi de ülkenin diğer yarısı 17 aralık operasyonunun düzmece olduğuna inanıyor.

kısacası şu anda bu adamın yukarıdaki her üç konudan en az birinde haklı olduğuna, ama diğerlerinde haksız olduğuna inanan enteresan bir halka sahibiz.

bu adam sadece bir piyondu. ama ne de güzel yönetti hepinizi? piyon tarafından yönetilebilen, "acaba" demesi gereken her kararı sırf "liberal" gözükmek için, ya da gerek dini, gerek sportif, gerekse siyasal fanatiklikten dolayı en az %50, ortalama %65 ile destekleyen bu halk daha iyisini hak ediyor mu?

şu adamın ortaya atıp yönettiği bu üç operasyon aslında türkiye halkının ne denli parçalanmış, ne denli kişisel çıkar peşinde olduğunun ispatıdır. iyiyle kötünün, doğru ile yanlışın bu kadar karıştığı, çıkar kavgasının her şeyin önüne geçtiği ülkenin yakın geleceğinden hayır gelmez.

hak ettiğimiz şekilde yönetiliyoruz. imkanınız varsa savcı bey'in peşine takılın. gelen gideni aratacaktır.

devamını okuyayım »
11.08.2015 01:01