şükela:  tümü | bugün
3838 entry daha
  • günlerdir basılan tether'leri omni explorer'da takip ediyorum ve yapılan market manipülasyonuna açıkça şahidim. 500 milyon dolarla 100 milyar dolarlık bitcoin mi etkilenir diyenlere cevabım açıkça evet. bunun adı zincirleme tepkime arkadaşlar. basılan tether'ler yola çıkıyor, bitfinex,bittrex,poloniex,binance gibi büyük hacimli tether kullanan borsalar bunları kapışıyor. bu marketlerde pump başlıyor. bu marketlerde fiyat arttıkça coinbase/gdax türevi gerçek dolar kullanan büyük hacimli marketlerle aradaki makas açılıyor. bu makastan arbitraj yapmak isteyenlerce kullanılmaya çalışılıp makas aynen kapatılıyor. al sana bitcoin'in fiyatı 6500'de 7500'e bir gecede nasıl fırladı.

bu tether işi çok pis patlayacak, o belli oldu. herifler de farkında patlamadan önce vurabildiği kadar vurmaya çalışıyorlar. segwit2x de iptal oldu zaten. btc pozisyonumu tamamen kapadım. çok büyük ölçüde ether'e döndüm. bitcoin cash'i kesiyorum bu aralar. hakikaten bitcoin'in tahtına o oturacak gibi hissediyorum.

ancak bu tether tezgahı ne zaman ve nasıl patlar, bütün market nasıl etkilenir hiç bilmiyorum. tetikteyim.

edit: az evvel 30 milyon tether daha bastılar 7100'den 7300'e fırladı. https://twitter.com/bitfinexed saat gibi çalışan sinyaller gönderiyor son bi kaç zamandır.

edit2: bi 30luk yetmemiş hemen ardından bi 30 daha basmışlar ama pump bence bitti-düzeltme: yok o basma değilmiş aynı 30luğu yollamışlar başka hesaba benim (grant token/simple send) dikkatsizliğim-. s2x iptal haberiyle btc istedikleri gibi pompalanamıyor. gelen para altcoinlere kayıyor. omni'den takip etmek isteyenler için link http://omnichest.info/…bsjgftrxabugr2jacwruklktzdiq bu dramadan en karlı bitcoin cash çıkacak gibi.

edit3: tahminim şimdilik tuttu. bitcoin cash alanlara hayırlı uğurlu olsun. pump and dump mı yoksa repricing mi tam emin olamadığım bi durum var. siz kârınızı sağlama alın her türlü.
  • bitcoin'in bir tanımı var mı bilmiyorum fakat türkçesi özgür ödeme sistemi olabilir.

ponzidir, piramittir, balondur bunlar şuanda beni ilgilendirmiyor. getirdiği anlayış ve sistem önemlidir. fakat bu kadar parçalanması ve alternatifinin çıkması işlerin boka sarmasına neden oluyor.

ebay'dan ufak tefek koleksiyon ürünü satıyorum. paypal varken ödeme almak ve göndermek sıkıntı değildi. paypal kapandığından beri sadece 1 adama satış yaptım. o da allah denk getirdi hayvan gibi para harcayan bir tip. yaptığı toplam alışveriş milyon dolarları aşmıştır tahminimce. neyse.

paypal kapanınca mecburen alternatif bakındım. skrill en eli yüzü düzgün görünen sistemdi. buna rağmen gerzekçe sistemleri var. skrill'in saçmalıklarını şurada yazdım (bkz: #61435082)

ben paypal kullanamıyorum adam skrill kullanmakta sorun yaşıyor. millete cayır cayır ödeme yaparken skrill ile uğraşmaktan bıktığı için aylardır benim ödemeyi bekletiyor. az önce yazdım bitcoin kullanabiliyorsa ödemeyi bitcoin ile alacağım.

eğer kullanabiliyorsa ne devletlerin saçma engellemeleriyle ne de şirketlerin gerzek uygulamalarıyla uğraşmadan ödemeyi almış olacağım. ayrıca mantıklı ve cüzi bir komisyon dışında bir kesinti olmayacak.
  • son bir haftadır yatay seyretmektedir. 29 dan alıp 29.600 den satıp duruyorum*

ekleme: elimde patladi *
  • yurtdışı ödemelerinizi bitcoin'le alacağınızı gelin buraya yazın ki paypal gibi bunu da yasaklasınlar, kapatsınlar borsaları, biz de bitcoin'leri götümüze sokalım ondan sonra.
  • eger zaman makinem olsa, ve 2009 senesinde 1 bitcoin'in henuz 0,003 tl oldugu zamana donebilsem bile zengin olamayacagim para birimi.
    ulan yil olmus <neredeyse> 2018, blockchain siteleri, stratis online cuzdanlar, yok coinmama, yok bittrex.com dolana dolana bir bok anlamadim.

*bitcoin'i satin almak icin guvenilir bir sitede hesap ac, yine guvenilir bir bitcoin wallet edinip coinleri bunun adresine aktar, sonrasinda baska bir sitede bu cuzdandan bitcoin cekip baska coinler (altcoin vs.) al..... diye gidiyor galiba; henuz bu kadarini cozebildim.

nostaljik bkz;
    (bkz: aptal olduğu için atılmıştır)
  • adına madencilik dedikleri kaynağı belirsiz bir para. terör örgütlerinin parası da diyebilirim.
    (bkz: hiç bulaşmayın böyle şeyleree)
  • en güvenilir cüzdan önerilerini rica ettiğim para sistemidir. özellikle two factor güvenliği istiyorum. şuan bitpay / copay cüzdanı kullanıyorum, aslında sisteme güveniyorum ama özellikle bir virüs yemem gibi bir durumda two factor olmadığından korkutuyor. electrum denedim two factor olduğundan ama nedense two factor özelliği çalışmıyor, sürekli incorret password hatası alıyorum google auth. uygulamasından. kısacası two factor güvenliği olan cüzdan arıyorum. bilgisayarda kullanılması önceliğim. telefonda kullanmıyorum.
  • terör örgütlerinin bitcoin kullanması bitcoin'i suç aleti yapmaz. ekmek bıçağı ile ekmek yerine adam kesmeniz sizi suçlu yapar bıçağı değil. eğer hakkında bir şeyler yapacaksanız en azından lise seviyesinin biraz üstünde mantıklı düşünme kabiliyetinizin olması gerekiyor.

ayrıca anlayamayanlar için olay çok kısaca anlatıyorum.

birileri bilgisayarın işlem gücünü kullanarak matematiksel işlemleri çözerek bu bitcoinleri çıkarıyor. siz de cüzdan açarak bu şifreleri satın alıyorsunuz. bu şifreler sizin cüzdanınıza şifreleniyor. resmi cüzdan bitcoin core kullanarak kendi bilgisayarınızdan bitcoin alma ve gönderme işlemi yapabilirsiniz. ilk denemelerinizi en düşük miktar üzerinden deneyerek yapın ki yanlış yere gitmesin paracıklar. giden geri gelmez.

bir de virüs yemekten korkanlara da raspberry pi alıp cüzdanı burada tutmalarını öneririm. 150 liraya güvenli cüzdan sahibi olabilirsiniz. sadece alışveriş sırasında açacağınız için çalınma ihtimali asgari olacaktır.
  • şurda hala her gün “patlayacak var diyenler neredeler şimdi” diyenler mevcut hala.

demiyoruz ki daha da fazla değer kazanmayacak. kazanacak. bi gün bakacaksın değeri olmuş 50 bin dolar. bi gün bakacaksın 250 bin dolar.

sonra bi bakacaksın 0.

o güne kadar bu tipler “hani batacak diyordunuz bak x dolar oldu fiyatı” demeye devam edecekler. varlarını yoklarını yitirenler de onlar olacak zaten.
  • çatallanma iptalinin sebebi segwit2x'in ölü doğmasıdır. kısa vadede tekrar teklif edileceğini sanmam. olan bitcoin'e oldu bu arada, süt liman gidiyor.
377 entry daha