• bizans imparatorunun insan kaynaklarının çalışmadığına delalettir.
    nerde it kopuk varsa doldurmuşlar imparatorluk ordusuna, yıkılırsınız lan tabi.
  • ben bu askerler kadar afedersiniz puşt asker görmedim. dışarda bi' ton güzel alımlı imparatorluk kızı var boşta ama bunlar illa evde çorba kaynasın diye kendince han açmış yaşlı babasına yardım eden masum kızları taciz eder ve hatta onlara tecavüz ederler.
  • kara murat tarafından dayak yemesi ile sonuçlanır. evet tarafından.
  • günümüzde bardaki garson kızlara asılma şeklinde devam eden takıntıdır. bu yüzden müşteri çekmek için garsonlarını mini etek dekolte gömlek giydiren barlar var. (bkz: shameless)
  • aklıma bir kara murat karikatürü getirten takıntıdır.

kara murat hana girer. herkes bir üstüne başına çeki düzen vererek fısıldaşır. "kara murat bu" "kara murat geldi". saygı ve korku ile karışık hayranlıkla izlerler.

- kara murat hanginizsiniz?

- ben değil
    - ben de değilim

kara murat kafasını yana çevirir ve oradakilere de sorar. kafasını sırayla çevirerek hepsi ile göz göze gelerek soruyu sorar.

-sen misin kara murat?

-hayır ben değil
    - ben de değilim
    - yemin ederim ben de değilim

kara murat sinirlenir.

e amk çocukları niye orada burada "kara murat benim" diyorsunuz. s2cem belanızı.
  • asdfghj

(bkz: yaran başlıklar)

beni yardı şahsen
  • 1453 yılında istanbul nüfusu 36.000 küsür deniyor.

gerçekten bizans'ı seven halk olsaydı, hepsi savaşırdı.

ama savaşan 7.000-10.000 arası geçiyor.

250.000 küsürde, osmanlı askeri var.

örneğin tam tersi olsa ;

istanbul osmanlı'nın olsaydı, bizans saldırsaydı en az 30.000 kişi savaşırdı osmanlı adına.
  • bizansta bir ton boş kız varmış. olm adam asker. sen askerde kız gördün mü kendini kaybediyorsun, adama laf atıyorsun. eh içkiyi de fazla kaçırınca böyle tatsızlıklar oluyor tabi. bu hareketleri fırsat bilen osmanlı istihbaratı şu durumu bizans aleyhinde kullanarak halkın gönlünü kazanmış ve bizansın daha kolay çökmesine sebebiyet vermiştir.
hesabın var mı? giriş yap