şükela:  tümü | bugün
  • cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ın giresun mitinginde yaptığı açıklamadır
  • bunu diyarbakır’da söylesene delikanlı.

onca mesajdan sonra edit : herhalde dediğim anlaşılmamış. sen bunu giresun’da değil diyarbakır’da, şırnak’ta söylersen samimiyetine inanırım.
  • bir semazen beyanı.
  • her zamanki gibi seçmene oynayan, dün ne dediyse bugün çıkarı tersini gerektirdiği için yutan cumhurbaşkanı'nın beyanı. "çözülme süreci"nde kürdistan eyaletinden bahsediyordun ya sayın erdoğan? pardon, o zaman stepneyle işbirliği yapmamıştın ve ülkücülerden oy beklentin yoktu sen de haklısın.

eski konuşması
  • kendisine katıldığım tek konuşmasıdır.
  • dersim diye bir ilimiz de yok.

(bkz: tunceli)
  • önedit: buraya ekliyorum gürcüyü savunmuyorum diye ama bazı solcu çomarlar görmek istedikleri şekilde görüp bana reddiye döşemeye çalışıyorlar. akpli'den ne farkın var senin şimdi? fetullah metullah bir şeyler zırvalamış. ergenekon duruşmalarında mahkeme önünde bekleyenlerdenim merak ediyorsan söyleyeyim. sen de kürdistan var diye cıyakla. benim belirttiğim yargıyı kanıtlamama yardımcı olduğun için de sağol. sözde chpli özde hdpli kürtçü liboş.

erdoğan bunu söyledi diye evet var diyecek chplileri beklediğim başlık.

edit: gürcüyü savunduğumu zanneden bir meczup karalamış bir şeyler bana atıfta bulunarak. chpli kafası bu işte. kürtçülük yarıştırmaya devam edin. sezgin tanrıkulu'nun canan'ın bulunduğu bir partiyi savunmaya devam et. benim gönlüm rahat kürtçülük yapan hiçbir partiyi geçmişte veya gelecekte desteklemiyorum, desteklemem de. ama ya sen?! rahatça uyuyabiliyor musun?
  • erdoğan yaptı ya bu açıklamayı, şimdi buna da karşı çıkar troller. şişli'deki ittifakı aklamak için kırk takla atıyorlar ama bunlar fuzuli çırpınışlar. inşallah hdp ile kolkola giren muammer keskin değil de dsp'nin adayı sarıgül kazanır. hdp'nin chp'ye destek verdiği ve kazandıkları belediyelere dikkat edin seçimden sonra kaç pkk'lıyı işe alacaklar göreceksiniz. 1 oy hdp'ye 1 oy ince'ye dediler pkk'nın uzantısını meclis'e soktular yine akıllanmadı bu aptallar.
    şişli'de neler oluyor: tık
  • cahiliye editi: osmanlı döneminde doğu ve güneydoğunun kürdistan eyaleti olduğunu ciddi ciddi savunan yazarlar görüyorum. referans olarak da erdoğan’ın 2013 yılındaki sözlerini koyuyorlar. şaka mısınız siz kardeşim? erdoğan’ın tarih hakkında bugüne kadar hangi sözü doğruydu ki kaynak olarak onu gösteriyorsunuz? osmanlı’nın hiç bir döneminde merkez ve taşra teşkilatına bağlı bütün doğu ve güneydoğu’yu kaplayan “kürdistan” adında bir idari birimi olmamıştır. doğu yüzlerce yıl beş altı tane vilayet halinde yönetilmiştir. kürtler de van beylerbeyliği’nde yavuz’un çaldıran savaşı sonrasında alevileri kürtlere katlettirdikten sonra türkmenlerden boşalan mülkleri kürt aşiretlerine yurtluk, ocaklık olarak peşkeş çekmesiyle mirlikler halinde yaşıyorlardı.

(bkz: kürtlerin yaptığı alevi ve türkmen katliamları/@dede korkut paradoksu)

ben yoruldum biraz da ilber’den dinleyin cehallar: https://youtu.be/vsw3cnynvxu

(bkz: bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösterir)

batı trakya ile kıyaslayanlara yunanistan’ın sırf kendi bölgesi ile aynı ismi taşıyor diye komşusuna ismini değiştirttiğini hatırlatmak isterim. siz hangi gezegende yaşıyorsunuz?

(bkz: 17 haziran 2018 makedonya'nın adının değişmesi)

bizim de yunan kardeşlerimizden aşağı kalır yanımızın olmaması gerektiğini düşünüyorum.

(bkz: o zaman dans renk)