şükela:  tümü | bugün
 • naruto evreninin onbirinci, naruto shippuuden'in sekizinci filmi. 700. sayıyla beraber manganın bitmesinden sonra naruto franchise'ını yeni nesle aktamak için önceki film the last naruto the movie ile başlayan project naruto kapsamında yapılan film büyük ihtimalle 1-2 sezona gelecek olan naruto gaiden animesine yeni nesli ısındırmak için yapıldı.

  --- spoiler ---

  700. sayıdan yaklaşık 10-15 yıl sonra geçmektedir. konohagakure no sato gökdelenlerle avm'lerle dolmuş teknolojik bir şehir olmuş. uzumaki naruto'yla hyuuga hinata, uchiha sasuke'yle haruno sakura, nara shikamaru'yla temari, yamanaka ino'yla sai, akimichi chouji'yle karui, rock lee'yle büyük ihtimalle tenten evlenmiş, aburame shino akademide hoca olmuş. inuzuka kiba hala eskisi gibi yarak kürek doşalıyor. naruto nanadaime hokage olmuş shikamaru da onun danışmanı, başlarını işten kaldıramıyorlar. ekibimizin çocukları uzumaki boruto (uzumaki himawari daha akademide}, uchiha sarada, nara shikadai, yamanaka inojin, akhimichi chouchou, orochimaru'nun oğlu mitsuki ve sarutobi asuma - yuhi kurenai'nin kızları sarutobi mirai akademiyi bitirip çoktan genin olmuş. sarutobi konohamaru bile jounin olmuş uzumaki boruto, uchiha sarada ve mitsuki'den oluşan takımın başına geçmiş, uzumaki boruto kendini babasına kanıtlamak için uchiha sasuke'ye kendini öğrenci olarak kabul ettirmiş. film özelde konohamaru takımı ve genelde konoha 11'in çocuklarının chuunin sınavına girmesiyle geçen olayları işlemekte. tabii ki işin içinde yine bir ootsutsuki var.

  --- spoiler ---
 • malum ortamlara kore dublajlı olarak düşmüştür, şu kadarını söyliyebilirim sadece 2 dakikası bile son 4 ayda yayınlanan naruto shippuden bölümlerinin toplamından iyidir.

  --- spoiler ---

  özellikle narutonun ve sasukenin beraber kötü elemana karşı dövüştükleri sahne kısa olmasına rağmen x çok iyi.
  --- spoiler ---
 • tipi naruto yu hareketleri sasuke yi andıran hokage olacak naruto nun veledi borutoyu konu alan bi film filmde en sevdiğim olay naruto yla sasuke nin dostluğu en sevmediğim olay ise hokage olan naruto nun sorumluluğun verdiği baskıdan ötürü karakterinin değişmesi idi haaa bide saçları çok kötü kestirmiş salak rus askeri gibi olmuş en nihayetinde anime nin en güzel filmi
 • mahlasimi bu anime den aldığım anime nin son filmi
 • spoiler alma pahasına oturdum bu filmi izledim.

  arkadaş, o filler'lardan sonra öyle güzel geldi ki... şöyle en içlisinden bi "oh be" çektim.

  ulan belki de o kadar beğenmeyecektim ama işin tadı kaçtı artık. manga okumuyorum, animeden takip ediyorum naruto shippuuden'i. de bu nedir? aylarca filler'lardır gidiyoruz. jiraiya sensei baş tacımızdır. orası ayrı. ama resmen paralel evreni izletiyorsunuz bize. bakın yapmayın demiyorum. ama normal bölümleri verin, sonra ne haliniz varsa görün. oturup onları da izleriz, bak söz. ama şu sonu bi görelim arkadaş ya. bu nedir?

  açtım izledim, zaten az çok tahmin ediyordum ne olduğunu. daha ilk dakikasında işte budur dedirtti. sonuna kadar da aynı heyecanla devam etti. birkaç şey yazmak istiyorum, ama seri nasıl sona erdi tam bilmediğim için bahsetmeyeceğim bunlardan. naruto ve sasuke'yi böyle tatlı arkadaş olarak görmek, her şeyden ziyade sasuke'yi adam gibi, saçma sapan triplerden kurtulmuş halde izlemek beni ne kadar sevindirdi anlatamam.

  çok uzatmadan, naruto seviyorsanız ve seriyi (mangadan) bitirdiyseniz ya da filler'lara lanet edip yarım bıraktıysanız izleyin. olay kurgusu biraz havada kalsa da savaş sahneleri tatmin edecektir.
 • aklıma düşünce korece alt yazılı versiyonunu pazar sabahı kahvesini içerken izledim. baştan uyarayım: mangasını benim gibi uzun yıllar takip etmiş olanlar izlemese de olur. daha çok shippuuden takip edenlere uygun bir yapım.

  --- spoiler ---

  ortada jutsu'ları "absorb" edebilen bir villain var. tehdirkârlık düzeyi olsa olsa pain kadar.

  sanki pain tecrübesi yokmuş gibi naruto'ya bu tarz bir "villain" ile mücadele etmek için sage mode kullandırtılmıyor. taijutsu bayrağının taşıyıcısı rock lee yerine bir sürü gereksiz kage götürülüyor. sınırlı sayıda olduğu söylenen kadronun içine boşu boşuna boruto sokuluyor ki bir tane rasengan yaparak günü kurtarsın, çünkü bu onun filmi vs vs vs baştan sona mantık hatası.

  kısaca ben sizin yazacağınız hikayeyi sikeyim. movie'lerin hikayeleri hep rezil olmuştur ancak naruto evrenini bu şekilde mi kapatacaktınız? son "movie" den beklenilen bu değildi.

  --- spoiler ---
 • 6 temmuzda bluray'i çıkacak ve orijinal seslendirme ile izleyebileceğim.

  malum ortamlara dvd release'i düştü.
 • izlerken tripten tibe girdim,
  yastıkları yumrukladım,
  koltuğu tekmeledim,
  küfürler ettim.
  ama sonuna kadar izledim.

  naruto'yu 8 yıl sadıkane okumuş, her haftasını iple çekmiş, karakterlerinin gerçekliğine inanmış ve yaşadıkları paralel evrene ulaşacak bir rinnegan'ım olmadığı için acı çeken bir insanım. benden daha manyakçasına takip edenler var bu sarı veledi. heh işte, şu film var ya, hepimize edilmiş hakarettir.

  hatta ve hatta naru pro çerçevesinde genç jenerasyona naruto sevdirmek için yeniden yazılan naruto evreni topumuza edilmiş küfürdür. naruto'nun adını kullanarak haksız kazanç elde etmektir. bi tarafınız sıkıyorsa boruto denen ergeni bi başına çıkarsaydınız ya meydana. teke tek dövüşseydiniz ya rakipleriyle. nasıl da silinip gideceğini zevkten dört köşe izleseydik. ama tutmaz o iş di mi?

  nasıl ki naruto evreninin kahramanı babası tarafından hor görülen, nii-san tarafından ihmal edilen sasuke değil de, anası babası tarihin en büyük intikam operasyonunda ölen naruto ise, "babam benle ilgilenmiyo yeaa!! eve kage bunshin gönderip duruyo... fırk :(" diye triplere giren, ninja kodlarını hile ile alt etmeye çalışan boruto da bir serinin baş kahramanı olacak tip değildir.

  anca işte bilye kadar bi rasenga yapar, babası elinden tutup chakra boost verirse bir şeydir boruto; yoksa en fazla ağaçta oyuk açar. kendi adını yaşatmak için babasının turuncu eşofman üstüne, sasuke amcasının üzeri çizik alın bandına muhtaç olandır.

  boruto'ya olan hıncımı döktükten sonra filme geleyim: naruto project'in kilit filmlerinden biri. 15 yıllık naruto evrenini yeni döneme taşımak, ninja alemini yeni nesillere tanıtmak ve bunu yaparken de naruto'nun hazır kazanılmış şöhretini kullanmak içinn çekilen filmmiş. hem eski fanları kızdırmayalım hem de seriye yeni başlayanları kasabaya alıştıralım hesabı güdülmüş ne şiş yansın ne kebap derken piç edilmiş bir film ortaya çıkmış.

  sevmedim. sevmeyeceğim.
 • en güzel kısmı filmin sonundaki tanıtma yazıları bittikten sonraki kısmı olan filmdir.
 • en güzel kısmı istanbul'a dönüşüdür.