• yozgat'da kurulması planlanan yeni üniversite.
  • tabela üniversitesi olmaktan kurutulamayacak üniversitemsilerimizden yalnızca biri.
  • akademisyenlerin ağaçtan toplanan armut olduğunu sanan yönetimlerimizin bize hediyesidir. tek örnek değildir, her ile bir üniversite coşması ile sayıları daha da artacaktır.
  • öğrenci başına 0,0008 profesörün düştüğü, devletimizin işsiz gençleri oyalamak, hükümetimizin merkezden yapamadığını periferiden dolanarak halletmek için başlattığı her ile bir üniversite kampanyasının parçası. bu üniversitelerden mezun kişiler piyasada yine lise mezunu muamelesi görecek, şanslılarsa bir iki iyi hocaya denk gelecek, ekseriyetle ortaokul hocasından hallice hocaların, lise bilgisinden iki adım ileri gidememiş onlarca asistanın elinde kalacaktır.
  • 01 mart 2006 tarihinde yürürlüğe konulan 5467 sayılı kanunla, daha önce erciyes üniversitesi'ne bağlı olarak eğitim veren yozgat fen-edebiyat fakültesi, yozgat iktisadi ve idari bilimler fakültesi, yozgat mühendislik ve mimarlık fakültesi, yozgat sağlık yüksek okulu, yozgat meslek yüksek okulu ile cumhuriyet üniversitesi'ne bağlı olarak eğitim veren akdağmadeni meslek yüksek okulu bu üniversiye bağlanmıştır.

üniversitenin ana kampüsü, atatürk yolu 7. km'de bulunan erdoğan akdağ kampüsü”dür. bunun dışında esentepe mevkiinde bulunan kampüs alanında meslek yüksekokulu ve kredi yurtlar kurumu'na bağlı kız öğrenci yurdu bulunmaktadır. sağlık yüksekokulu, develik mahallesi hastane caddesinde, üniversite rektörlüğü ise şimdilik şehir merkezindeki idari hizmet binasında faaliyet göstermektedir.
  • yok'un acikladigi 2007 yili ogretim uyesi basina dusen yayin sayisi siralamasinda ikinci oldugunu gorunce adindan ve kendisinden ilk kez haberdar oldugum universite. basarilarinin devami...
  • yök raporuna göre, 2007 yılında 22 öğretim üyesi bulunan bozok üniversitesi yoplam 29 tane sci indeksine giren makale üretmiş. bu oran okulu ülkede ikinci sıraya yerleştiriyor. bu şekilde devam etmeleri güzel olur.
  • şu an itibariyle üniversite çevresinde bulunan 5 km karelik alan içerisindeki bir dönümün yaklaşık 100 bin turkish liras olduğu düşünüldüğünde çok değerli bir çevreye sahip olan üniversitedir.
    ayrıca il ahalisi kadar üniversite öğrencilerinin bir kısmının da ülkücü hanzoluktan nasiplendiği üniversite gençliği arasında bir söylence olarak gezinmektedir.
  • umarım erasmus programı yoktur.
hesabın var mı? giriş yap