• gün geçmiyor ki siyasiler saçma sapan cümleler kurmasın...
    son örneğini her şeyimiz'den duyduk: bu bizim krizimiz değil.
    bizim derken senin ve seninkilerin olmadığını biliyoruz da...
    sanki türk halkının krizi gibi geliyor bana? yoksa şüphen mi var? carteeelll....

öhöm.. pardon..

haberimize dönelim:
    r. tayyip erdoğan, ankara'da düzenlenen tesk genel kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu.

cumhurbaşkanı erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

* bizim geleneğimizde esnaf ahi'dir. kelime kökeni kardeşlik ve cömertlikten gelir. tarihimizde ahi demek kardeşliği esas alan kişi demektir. ahi'ler bir çimento gibi milletimizi bir arada tutan ve büyüten bir ahlaki disiplin oluşturmuşlardır."

* dövizle kira konusunu kökten çözüyoruz. ihracat ve ithalat gibi dışarıyla ilgili olmayan kimsenin yolu dövizle kesişmemeli"
    * kamu harcamalarında mümkün olan en yüksek tasarrufu gerçekleştireceğiz.

* merkez bankası faiz konusunda bağımsız ama özel bankalar neye göre hareket ediyor. yüzde 50'lere varan faiz uygulaması var.

* şunu unutmayın, faiz sebeptir, enflasyon neticedir. enflasyon sebeptir, faiz neticedir diyorsan bu işi bilmiyorsun. zira faiz oranını sen tespit edersin ama enflasyon o akışta kendiliğinden oluşur. enflasyon oranını bankalar belirleyebilir mi? ben bugüne kadar merkez bankası'nın açıkladığı enflasyon oranlarını tutturduğunu görmedim. tutmaz ve sürekli revize edilir. 16 senedir bu işin içindeyiz. enflasyon senin attığın yanlış adımlar neticesinde yükseliyor.

* bu dönemde döviz bahanesiyle zam yapanlar iflah olmayacaklardır. ve helali haramı ayırt etmeyenlerin iflah olması mümkün değildir. bunlar ahilik semtine uğrayamazlar. ahilik sisteminin de bir ceza durumu var. biz de bu noktada hukuk sistemini çok kararlı bir şekilde uygulayacağız. türkiye bu dönemi de geride bırakacaktır.

*bu yaşadıklarımız bir kriz değil bir manipülasyondur. dışarıyla da alakalıdır. bu süreç atlatıp geçilecek. geçmişteki her iki kriz türkiye'nin kendi dinamiklerinin ürünüydü. bugün ise aynı durum söz konusu değil.

* geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen kriz için bizi teğet geçer demiştim. bugün de diyorum ki bu kriz bizim krizimiz değildir, manipülasyondur. özel sektörüyle finans sektörüyle esnafımızda güçlü durursak yolumuza bugün olduğu gibi devam ederiz.

alkış...
  • bu benim krizim değil
    bu senin krizin değil
    bu onun krizi değil
    bu bizim krizimiz değil
    bu sizin kriziniz değil
    bu onların krizi değil

onlar yanlış biliyor kimsenin suçu değil bu, onun suçu değil bu, kader oyunu değil bu, bu benim suçum.

soru: kara murat kim ?

tanım: artık felsefe kafasına ulaştıran, varlığı sorgulatan demeçtir. devletin tepesinde absinth mi içiyorsunuz nedir ? için de kulağınızı kesin diye umut ediyorum ama dinlediğiniz yokki safi konuşuyorsunuz.
  • bu değil, bu da değil, bu bizim köyden değil ...
  • geçen ay %40 maaş zammı almış, eşi euro kazanan birisi olarak evet bizim krizimiz değil, çünkü hayat standardımızdan bir şey kaybetmiyoruz. asıl kaybeden hüloğ tayfasına da çok üzülüyorum ama maalesef acımıyorum.
  • ah be reis "söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil" demiş ya şair. o hesap işte; her konuşmanızdan sonra zat-ı alinize şöyle ağız dolusu cevap vermek istiyorum ama olmuyor. *

çünkü taraftarlarınız anlamak, görmek, duymak istememekteler.

görmek istemeyen kadar kör duymak istemeyen kadar sağır kimse olamadığı için * ha duvara konuşmuşsunuz ha sizin taraftarlarınıza. gerçi bunları siz zaten biliyorsunuzdur. çünkü siz her türlü eksiklikten münezzeh allah'ın tüm sıfatlarını üzerinde taşıyan bir kişisiniz. *

tanım: cevap veremediğim cumhurbaşkanı beyanı.
  • diyor ki benim cukka sağlam, ey halkım sen düşün.
  • adam haklı olum olan halka oluyor adamla bi işi yokki .
  • kendine 2.5 milyar liraya saray yaptıran, filosuna dünyanın milyon dolar'lık uçaklarını ekleyen, altındaki makam araçları yine milyon dolar'ları bulan erdoğan için bu kriz kendisinin krizi olmayabilir, doğrudur. zaten erdoğan ve hanedanı için bir kriz değil; halkın kendisine oy vermeyen en az %50'si için bir kriz. biz batıyoruz, ama inşallah diğer kesim daha da fena batar!

sahi sizin kriziniz değil derken, ak saray'ın aylık elektrik masrafı ve ak saray'ın aylık doğalgaz masrafı nedir? bunlar bir açıklansa keşke, biz halk olarak bilmek istiyoruz!
hesabın var mı? giriş yap