• harf sınırı nedeniyle kısalttığım rte açıklamasıdır. tamamı ise şöyledir:

"bu topraklar şehit kanlarıyla yoğrulmuştur ve bundan sonra da şehit kanlarıyla yoğrulmaya devam edecektir."
    http://odatv.com/…ogrulmaya-devam-edecek-2108151200

şair burada, iktidarım için kaç şehit gerekiyorsa veririz demek istemiş.
  • türk milleti kadar toprağının kanla yoğurulmasından haz duyan ve bununla övünen baska bir millet var mıdır acaba dünya üzerinde
  • (bkz: türkiye'nin geri kalma nedenleri)

bu topraklar fakir çocukların şehit kanlarıyla yoğrulacaktır diyememiş tabi.
  • önden benim amacım şehit olmaktır diyenleri gönderelim.

valla ülkenin şu halini görünce ölesim falan gelmiyor ne yalan söyleyeyim. ben ölüp gideceğim tayyip sarayında, ak partililer evlerinde mutlu olacak. bizim gibiler yine aynı düzen.. anam babam ne olacak? kardeşimi de askere göndermeyi düşünmüyorum bedelli çıksın öyle gönderirim zaten daha 18'inde.

ben şunu merak ediyorum ülke bombalar altındayken adam muhtarlarla müftülerle toplanıp şehitlikten bahsediyor. bugün müzeyyen hanımlar geliyor çaya, yarın da öğlen kadriyelerle günümüz var tarzında bir cumhurbaşkanısın sen. birkaç yıl önce şehitlerimize kelle demiştin. birkaç mehmet'i şehit ettiler diye gündem olmamalı diyen de seninkilerdi. ne değişti? göt korkusu söz konusu olunca şehitliğin kutsallığı mı kaldı kullanılacak malzeme? şehit olmak herkese nasip olmaz hadi fırsat varken gidin ölün mü diyeceksin millete? ilginç.
  • - ve biz de onu araplara satacağız
  • yüzyıllardır masumların kanı döküldüğü bu topraklarda "size daha ne kadar çok kan lazım bu kanın durması için?" sorusunu akla getiren akp cumhurbaşkanı yorumudur.
  • "şiddeti yokeden şiddet, yalanların en alçakçası değilse vehimlerin en şairanesi. her kavganın ezeli mazereti: son kavga olmak.

yemin ederim ki dünyanın bütün toprakları tek bir insanın kanını akıtmaya değmez"

cemil meriç

aklıbaşında adamların sesleri daha gür çıkmalıydı.
  • - dindar nesil yetiştireceğiz, imam hatipler önemli der ama 4 çocuğunu da amerika'da okutur

- "bu topraklar şehit kanlarıyla yoğrulacak" der, 2 oğlunun biri çürük raporu alır (ama kendisi gayet sağlıklı yaşar ve çocukları da olur) diğerine parasıyla 1 ay askerlik yaptırır

kendi söylemlerini kendi hayatında uygulamayan birine güvenenleri bu saflıkları için ayrıca tebrik etmek gerekir.
hesabın var mı? giriş yap