• söz ve müziği erhan gündem'e ait bir julide ozcelik sarkisi. julide ozcelik'in muzikal yeteneginin takdir edilesi oldugunu, vokal ve duzenlemeyle bir kez daha gozumuze gozumuze soktugu eser.
    sözler asagidaki gibidir;

bugün neden gelmedin
    burası bomboş sensiz
    bugün neden gelmedin
    yalnızca hayalin kaldı bende

sen şimdi benden habersiz uzaklarda
    yollarımız belki kesişmez asla
    oysa gelseydin bu akşam gün battığında
    bir umut vardı ama gelmedin..

bir gün elbet,
    sen ve ben
    buluşuruz bir deniz kıyısında
    belki de yıllar sonra rastlarım sana
    mehtaplı bir yaz akşamında

ama bugün neden gelmedin
    bugün neden gelmedin
    yalnızca hayalin kaldı bende
    bugün neden gelmedin..
  • öylesine gelmeyi değil, tam da "o gün" gelmeyi; "o" kişinin yanında "o an" olmayı anlatan * hoş bir jülide özçelik şarkısıdır bu. öylesine rastlamaktan ziyade bir bekleyişi, umudu fısıldar.
    tüm geç kal(ın)mışlara kırgındır biraz...
  • şarkının "bugün neden gelmedin burası bomboş sensiz" kısmı, bana her dinlediğimde kayahan'dan "asırlardır yalnızım, pişmanım alın yazım" mısralarını hatırlatıyor -ki bu kayahan'a ait parçayı bi 15senedir duymamış olsam da sanırım hatırlatmak dışında ilk mısrasının notaları birebir aynı. o yüzden parçaya anca bu mısralar geçtikten sonra konsantre olabiliyorum. ama akabinde de pek bi etkisinden çıkamıyorum.
  • çok ince bir sitemi, ne güzel bir sesle sunan şarkı..
    hayal kırıklığı, umut ve sitem.. çok güzel anlamış ve sonra vazgeçmiş, gibi gibi..
  • jülide özçelik, adnan saygun kültür ve sanat merkezi'nde dün akşam gerçekleşen konserinde bu parçaya dair kısa bir açıklama yaptı.

erhan gündem bu şarkıyı aşık olduğu ama bundan haberi olmayan bir kadın için yazıyor. kadınla görüşüyorlar ama kadın bir gün beklendiği yere gelmiyor. ve bu şarkı ortaya çıkıyor.

jülide özçelik'in bu duruma dair sonuna kadar katıldığım yorumu şu oldu: "iyi ki gelmemiş".
  • güzelce canınızı yakan, harika jülide özçelik şarkısıdır. deniz kenarlarında buluşabilme ihtimali olanlar için..

(bkz: bekledim de gelmedin)
  • bunu dinlemediysen, neden yaşıyorsun diye sorduran bir jülide özçelik şarkısı.
  • su gibi şarkı.
  • hep aynı şiiri hatırlatıyor bu şarkı.

geleceğim, bekle dedi, gitti
    ben beklemedim,
    o da gelmedi
    ölüm gibi birşey oldu.
    ama kimse ölmedi

özdemir asaf
hesabın var mı? giriş yap