• avrupa'daki butun ulkeleri ve komsularini ezbere bilen adam.

bir gun olur da bunarsa, etrafindakilere sabir dilemek lazim. hayir, haksiz da degil ki. delirtecek adami ipneler senelerdir! buradan avrupa'ya sesleniyorum! olm vermeyin lan komsunuza oy! delikanli olun iki dakka! sokturtmayin iskandinavyaniza, balkaniniza!

siz de duzgun sarki yapip yollayin lan! gectim odulunden, adamin ruh sagligi bozuldu. bulend abi bosver ya, sana yarisma mi yok a.k.

komsu: ay turk kahveniz var mi, bende hic kalmamis da?
    bulend ozveren'in esi: var tabii komsu, buyur.
    komsu: ay tesekkur ederim, iyi gunler.
    bulend ozveren: 100 gr komsuya gitti...
    bulend ozvreren'in esi: bulend lutfen...
  • yıllar yılı hezimetle döndüğümüz eurovision yarışmalarını anlatmış, ama yine de heyecanından birşey kaybetmemiş, en nihayetinde türkiye'nin eurovision birincisi olduğu geceyi anlatma mutluluğuna erişmişti. o gece sertab'dan daha çok sevinen birisi varsa o kişinin bülend özveren olduğuna eminim.

eurovision puanlamalarında, bu da 12 puanı komşusuna verdi diye diye avrupa siyasi haritasını beynimize kazımıştı.

son yıllarda eurovisiondan uzak kaldığımız için umarım gözleri açık gitmemiştir.

huzur içinde uyusun.
  • 1975'te stockholm'de başlayan maceramız asıl şimdi sona ermiştir.
  • bilgisayar programıdır.
    ...
    if(ülke==komşu ülke)
    printf("komşu komşuya veriyor\n");

if(ülke==aynı paraleldeki ülke )
    printf("aynı paraleldeki ülkeler biririne veriyor\n");

if(türkiye==0)
    printf("bize vermiyolar\n");
    ...
  • eurovision yarışmalarının vazgeçilmez sesiydi. bizden kendisine 12 puan. yolu açık olsun, güle güle bülend abi. allah rahmet eylesin.
  • nedense bugün çok sinirli, oylama için 2. tur geçerken kısa kısa şarkıların videoları "artık konuşmıycam siz izleyin" filan dedi ahahaha romanya ve makedon orijinli ablaya "romen makedon kırması" dedi, rus spiker green room'dayken "bu odanın da neresi yeşilse alakası yok ama öyle bi isim vermişler" spiker şarkıcılara rusça kelimeler tekrarlatırken "ne dediyse!..." dedi filan bayağı garipti ya bi de rusların ülke tanıtımı videosunda kadın "bakın işte öyle sürekli kar yağmıyor ço soğuk diil valla!" derken bülend amca "bu geçen hafta çekildi ya çarşambadan beri deli soğuk var" mealinde şeyler söyledi geberdim gülmekten.

edit: hahahah şimdi aklıma geldi "öyle espriler yapıyorlar ki çevirmeme gerek yok" dedi ya bi de jksljskljlsjskljk
  • gayet başarılı bir sonuç dördüncülük demiştir.

uefa ya gideceğiz sanıyor abim heralde..
  • orhan boran'ın vefat ettiği gün bugün. programı ilk açtığımda sesini duyamadım, hüznüm biraz daha arttı. neyse bir anda 1956'daki bir olaydan dem vurarak söze girdi de rahatladım. 'bi susmadı' diyenlere inat umarım daha senelerce sunar.
  • her yıl bu vakitlerde hakkında entry girilen adam. seneye yine bu sayfada ve bu saatlerde görüşmek üzere sevgili bülend özveren..
  • vapurla 1.5 saat diyerek geceye noktayı koymuştur.
hesabın var mı? giriş yap