• trt cocuk kanalinda yayinlanan, mert, asli ve can'in bir bulmaca kulesine yanlislikla dusmelerini ve bu kuleden, bilmece, bulmaca ve bilimsel birikimleriyle cozebilecekleri oyunlarla cikmaya calistiklari, 9 yas ustu gruba hitabeden animasyon yapim.
  • kızımın bayıldığı, buna karşılık aslı adlı karakterinin, iğrenç aksanıyla kulağımıza tecavüz ettiği yapım.
  • "bu kesin dublajdır. bizden böyle şeyler çıkmaz" dediğim, ama yerli yapım olduğunu görerek gururlandığım yaratıcı çizgi film.
  • bizim evdeki televizyon ve receiverın eski olmasından mı bilmiyorum ama her gördüğümde kare sayısı az gibi gelen program. görüntü akmıyor da sürekli takılıyor gibi.
  • 1 buçuk yeğenim ile evde beraber izlediğimiz yapım. ben fm oynuyorum o izliyo. bence de seviyesi ona biraz yüksek ama baya dikkatli izliyor yani.

anlamadığım bişi var, yeğenime sordum daha tam konuşamadığından anlatamadı.

proje işiyle kuleye gidiyorlar, sonra kuleden çıkıyorlar mı? kuleden çıkıp nasıl başa geliyor?
  • fikrin güzel olduğu ancak çizimin yine sınıfta kaldığı trt çocuk dizisi. pırasa gibi saçı olan insan mı olur yahu.
  • birbirine sürekli laf sokan üç ana karakterden oluşan dizi. düşünce güzel, çizim de idare eder ama yukarıda da denilmiş, kare sayısı çok düşük, atlaya zıplaya akıyor görüntü.
  • kare sayısı düşüklüğüyle çocukların ve izleyenlerin gözlerinde ciddi sorunlar yaratabilecek bir yapım. bunu bile denetleyebilecek bir oluşum yok demek ki trt içerisinde. yazıktır.
  • introsunun içinde geçen "işte bulmaca kulesi" dizesini "işte bu macar kulesi" diye anladığım çizgi film.
  • cidden kötü bir animasyon. trt bu 3d midir nedir, sinir bozucu teknikten vazgeçse de ege ile gaga gibi klasik animasyon kullansa keşke. kız olan karakteri rüyamda görsem korkarım, o derece meymenetsiz. diksiyon da ciddi kötü. jenerik müziğinde bol kahkaha diyor, maşallah bizimkiler bbg evi gibi sürekli birbirine laf sokuyor, kahkaha nerede ben görmedim. bir de kare eksikliği olayını ben de farkettim, özellikle hareketli sahnelerde kör olacağım sanıyorum. sonuç olarak yapımda ve yayında emeği geçen için üzgünüm ama kötü.
hesabın var mı? giriş yap