• cenk taner 'in kaybedenler klübü'nde en az bir kere çalınan enfes şarkısı...(bkz: kadıköy soundu)

iki bilet istemiştin ortalardan
    sen almışsın uçurumun kenarından
    ücretsiz izinlerdeyim taa başından
    bir kere sevmek zor değil
    can tenden geçmeden

söyleş bakalım
    3 günlük ömrünle,
    herkes memnun kendinden öyle ya da böyle
    ne testler çözdük biz
    ne yanlışlar bulduk
    ne özetler okuduk da
    ne çokdan seçildik

bu yalnızlar liginde hersene üstüste
    şampiyon olmuşuz da
    kupalara doymuşuz da
    üstelik tanışmışız da
    bir kadıköy akşamında
    gidebilirmiyiz dersin
    buradan uzaklara
    buradan uzaklara

iş sahibi olursun,
    bir sevgili bulursun
    ana haber
    sana yeter
    günün birinde
    bir mucize beklersin sessiz evlerde
    törpülenir cesaretler zamanın içinde

evini kolay buldum
    yolda sordum
    vezirleri harcamışlar
    şahlarla mat oldum
    ne testler çözdük biz
    ne yanlışlar bulduk
    ne özetler okuduk da
    ne çokdan seçildik
  • test cozmeyi ogrendik
    yanlıslar bulmayida ogrendik
    yapılan seyleri gorduk
    olabilecegin en iyisi olduk
    ama mutlu olamadik

anlaminda bi sarki...
  • gene ypmış cenk taner yapacağını..sayılı karizmatik ve efendi şarkılardan..
  • albümün genel konseptine, temasına en uygun düşen şarkı. yalnızlar liginde her sene üst üste şampiyon olanlara adanmış bir cenk taner klasiği. kendisi 27mart2001 tarihli kaybedenler kulübüne konuk olarak katıldığında, son bölümdeki sözlerini biraz değiştirip, galatasaraya uyarlanmış haliyle (...bu taffarel uçmuyor / jardel hiç koşmuyor / bu takım nasıl da şampiyon oluyor?) mete*, kaan*, cartright/karga vedat* ile beraber canlı yayında yorumlamıştır; radyo başındakileri gülümsetmeyi başarmıştır.
  • izin vermedi yalnızlık albümündedir.
  • yavastan, inceden pek leziz bir cenk taner sarkisi, iyi ki var
  • bir kadıköy filmi olan buruka cıdaki seslerin, müziklerin insanı en bi fena yapanı, en cuk oturanı...
  • ana haberin günün birinde bana yeteceğini; yetmese bile yettirteceklerini* ısrarla başıma kakan şarkı.

bu şarkıda gidebilme ihtimalini sorgulayan cenk bey de isteğinin imkansızlığını daha sonra yazdığı tek kişiyim ben hala adlı şarkısında şöyle ifade etmektedir:

"geceleri bir yanım hep gitmek istedi.
    ama, buradan başka gidecek yer yoktu ki."

ve şarkı sahibi de durumun vehametini kabul ettiğine göre bizlere iş sahibi olmak, bir sevgili bulmak , sessiz evlerde bir mucize beklemek düşmektedir.

not: kadıköy sokaklarında "üstelik tanışmışız da bir kadıköy akşamında" deyü deyü dolaşmak yukarıda sayılanlardan farklıdır, istisnadır; isteyenler hayal kurmaya devam edebilirler.*
  • günün birinde sessiz evlerde gitmeyi düşünürken ertelenen her anın buraya saçma bi şekilde bağladığı, kendi yerde kafası bulutlarda insanların şarkısı.
  • bir sevgiliden ziyade bir arkadaşa yazılmış gibi bir havası var. boyunlar bükülüp içler sıkıldığında şöyle elini omzuna atıp mırıldanmaya uygun; kişinin büyüdüğünü anladığı anlara yoldaş...
hesabın var mı? giriş yap