• künefesini övdüler durdular, gittim yedim, abartısız ve tam anlamıyla aldığım tadı söyliyim; kaşarlı tost.
  • 2000 yılında açılmış yerleri talaşlı, tabakları metal ve kağıtlı ciğerci, zamanın tek tük mekanlarından biriyken
    zamanla popülerleşen asmalımescit'le beraber kurumsal kimlik kazanmış kağıt amerikan servisleri ve tabakları
    değişse de tadı ve mersin kokusu baki kalmıştır.

çıkarken sumaklı soğanlar baş ağrıtmasın diye
    vivident verse de şimdilerde kasanın yanında duran sepetteki karanfiller hala iç ferahlatmaktadır.
  • ciğeri ve mezeleri güzel olan bir mekan. gerçi mezelerin büyük çoğunluğu soğan oluyor (kızarmış soğan, ince kıyılmış soğan, soğanlı salata vs) ama ezmesi gayet başarılı. masadan kalkarken garsona bizim hesap ne kadar diye sorduğunuzda 54 nolu masa deyin kasadaki arkadaş anlar derse anlayın ki sizinle dalga geçiyor (ve evet hesap 54 tl dir)
    (bkz: ben bugün bunu gördüm)
  • asmalımescit'teki canım ciğerim'in tavuğu ve eti sıradan, pek bir numarası yok ama ciğeri gerçekten hoş. ciğer yemek için giderim ben bir daha buraya.

mezeleri de pek başarılı. yalnız o maydanozların o kadar kart olması mezelere 10 üzerinden vereceğim 10'u 7 yaptı bir anda. limonlayıp hunharca yedik o ayrı ve fakat şöyle, minik ve yımşak yapraklı, körpe maydanozlardan olsa en bi süper olacaktı. kısfmet, artık bir dahaki sefere diyoruz.
  • ya buranın tabelasında 'canım ciğerim & my dear my liver" yazıyor ya da ben hakikaten göz paranoid şizofrenisi geçiriyorum. my dear my liver mı? mıhmıhmıhmıhaaahhsss
  • son iki gidişimde rezil ötesi performans sağlayan mekan. (asmalımescit'teki) soğuk, sertleşmiş ciğerler; garnitür tabaklarındaki buram buram özensizlik ve dahası. önceden 10 şiş istediğinizde soğumaması için 5'er, 5'er getirirlerdi, şimdi 10'unu da bir kerede masaya atar gibi bırakıyorlar örneğin. alternatif bulun, burası yararlı ömrünü doldurmuş.
  • festival öncesi çalışmalarda iksv'den kendini dışarı atanların koşarak kaçtığı mekan olarak kafamda ve ve güzelim mamaları nedeniyle kalbimde yer edinen bir cem kenar ekolü.
  • masayı donatan mekan.

bir kişilik servisle biz iki kişi rahat doymuştuk. masada çatal koyacak yer kalmadı o derece.

gerçi masalar küçük. göz yanılsaması belki de.
  • asmalımescitte olanına gittik gördük. pek de abartılacak bir ciğeri yok diye düşünüyorum. yanında sunulan mezeler güzeldi. bol bol yeşillik, soğan. ama porsiyonları biraz az gibi görünüyor. gidip görülür, yemek yenilebilir ama müdavimi olunur mu bilemiyorum. yabancılar tarafından da tercih edildiği görülmüştür.
  • bazı akşamlar dışarı çıkıp da ayaklarımız bizi asmalı mescit tarafına götürdüğünde, gördüğümüz kalabalık ile mantığımızın bizi yönlendirdiği mis gibi ciğerci. ciğerler yenir, ağırlık çöker, eve dönülür..
    (bkz: neye niyet neye kısmet)
hesabın var mı? giriş yap