• john goodman, vera farmiga, madeline brewer, machine gun kelly gibi oyuncuların başrolünde olduğu bilim kurgu filmi. rupert wyatt, filmin yönetmeni. 29 mart 2019'da vizyona girecek.

teaser trailer
    poster
  • konusu şöyle olan;

--- spoiler ---

chicago sokaklarında geçen bu filmde, 10 yıldır uzaylılar tarafından işgal edilmiş yerlerde yaşayan insanların hayatı anlatılmakta. bu insanlar iki gruba ayrılmış; bazıları uzaylılarla iş birliği yapıyor, diğerleriyse buna karşı çıkıyor.

--- spoiler ---

2019 yılında çıkacak bilim kurgu dizisi.

ilk bakışta iptal edilen colony dizisinden pek bir farkı yok gibi duruyor.
  • neredeyse bir aydır fragman müziğini dinlediğim film. film fos çıkmaz umarım.

https://youtu.be/wvsy9mdg8ws
  • adamlar bildiğin colony dizisini film yapmış.sahneler bile aynı.
  • resmi fragmanı düşen film.

https://www.youtube.com/watch?v=i68xczi406a
  • beylikdüzü marmaraparkda 22.00 seansını izledim.an itibari ile eve giriyorum.allah aşkına biri bana bu film neydi açıklasın.üsteki kurgu vs.demiş birde puan vermiş ama alakası yok.filmin anlam bütünlüğü yok.izliyorsunuz ama sadece filmdi galiba izlediğim oluyorsunuz.allah yukarda saçma sapan bişey izledim.
  • iki gündür inceleme videosu yapayım mı yapmayayım mı diye düşünmekten artık zamanında yetiştirme deadline'ını kaçırdım. ki zaten haftaya vizyondan kalkar diye düşünüyorum, çünkü pek seyirci dostu bir film değil.

filmi seyrederken her an eleştirecek yeni bir şey buluyordum mesela. sürekli yeni karakterler giriyordu, kim kimdi, bunu niye takip etmeliyiz diye sormaktan bir süre sonra artık yorulmuştum. filmin başındaki siyah genç güya filmin ana karakteri iken sonrasında ne ikinci perdedeki büyük suikast/sabotaj planında yer aldı, ne de filmin plot twist'li ana hikayesinde.. o zaman niye ana karakter gibi sunulmuştu belli değil. ha keza kız arkadaşı da öyle.. iki gördük sonra bir daha film öyle bir karakter olduğunu unuttu.

bu hikayeden daha iyi bir şey çıkarılabilir miydi bilmiyorum. sonuçta iyi bir hikayecinin elinde her şeyden iyi hikaye çıkartılabilir. bu örnekte herhalde çok fazla işlenecek şey bulamadılar, ortaya da bu filmimsi şey çıktı. sinemada izlemeye pek değmez ama film kesatı olan bir haftadayız.. gelecek hafta da jordan peele'in us'ı vizyona giriyor. size kalmış.

5/10
  • bişey olmicaksa gayet beğendiğim filmdir.

bu kadar sıradan bir konuyu gayet güzel bir şekilde sundu cidden başarılı film malum ortamlarda mevcut.john goodman ve diğerleri çok iyi baya beğendim.

gayet de bir hikaye var

helalinden 7.5 verdim
  • konusu güzel, aslında uzaylılar yerine nazi işgali altındaki fransa filan kullanılsa daha iyi olurmuş, uzaylılar girince işin içine bazı sorulara cevap verilemiyor.

--- spoiler ---

uzaylılar neden gelip de dünyanın kaynaklarını hortumlamak istesin ki? astroid kuşağı var, başka yıldız sistemleri yok mu üzerinde yaşam olmayan?

hadi geldiler diyelin, von neuman machines kullanmak varken neden işbirlikçi ararsın ki? sal ortama virüsleri, avcı robotları, temizle insanlığı, işine gücüne bak. ahlak filan takmadan gezegeni yağmalayıp, üstündekileri ölüme mahkum edene kadar bir anda temizlik, nasılsa hepsi aynı kapıya çıkıyor.

uzaylıları bombalayıp, savaş başlatmak amacı ile üst düzey bir köstebek yerleştirmek için yapılan bir plan, gösterilen çaba ve fedakarlıklar. yokmuydu bir hacker, uzaylıların bilgisayarına virüs salsaydınız?

dediğim gibi, keşke nazi işgalindeki fransa gibi bir setup olaydı. neden işbirlikçilere ihtiyaç olduğunu açıklayabilselerdi...
    --- spoiler ---
  • kendisi kadar müzikleri de güzel olan film.
hesabın var mı? giriş yap