şükela:  tümü | bugün
  • --- spoiler ---
    sopranos dizisinde edie falco tarafindan canlandirilan tony soprano'nun esi karakteri. italyan mafya babasi esini cok iyi temsil eder, normalde naif ve cekingen gibi gorunse dahi kocasinin gucunu kullanarak yaptirtigi ufak tefek isler mevcuttur. tony'nin askerlerinden furio ile platonik bir ask yasamis furio'nun italya'ya geri donmesi ile bunalima girmis ve bu bunalim sonucu 4. sezon sonunda tony'i evden kovmustur.
    --- spoiler ---
  • kocasıyla parası var diye evlenmiştir, sonunda da mutsuz olmuştur. cahilliğinin ve zevksizliğinin daha doğrusu böyle olmayan insanlarla arasındaki farkın farkındadır ama bu durumun üstesinden gelmek için pek bir şey yapamamaktadır. ilk sezon boyunca kocası kendisiyle bir (rakamla 1) kere bile sevişmemiş, onun yerine metresine gitmiş, psikoloğuna, halüsinasyon sayesinde gördüğü hayali komşu kızına ilgi duymuştur. kızıyla arasındaki ilişki sıradan ergen kız ve sıradan anne ilişkisine benzer : (bkz: kötü). kızıyla, kocasıyla geçinememekte, çevresindeki entelektüel ve kültürlü görünen insanların yaşam tarzına öykünmekte, ikide bir mobilya ve ev eşyası değiştirmekte, bu arada kendine yakın hissettiği tek insan olan papaz efendiyle de kırıştırmaya çalışmaktadır. kendisi eğitimsiz, zengin ve tatminsiz türk kadınına çok benzettiğim bir portre çizer, ülkemizde bol miktarda benzer örnek görmek mümkündür. belki de dünyada da böyle. küresel kadın carmela soprano.
  • 5nci sezona kadar saç kesimi gerçekten çok zevksiz olan karakterdir. neyse ki 5 nci sezondan sonra yüzüne yakışan saç kesimini sonunda bulmuştur.
  • tüm dizi boyunca suratındaki limon yemiş ifadeyle arz-ı endam etmiştir