• metal gear serisi ile ünlü hideo kojima sonunda bu klasik oyunu konami ile anlaşarak 3d olarak piyasaya sürmeyi hazırlanıyor. çıkış tarihi olarak 2010'un 4. çeyreği düşünülmüş. seslendirmelerde ise patrick stewart, robert carlyle, jason isaacs ve natasha mcelhone gibi hollywood'dan tanıdığımız ünlü isimler var.

(bkz: castlevania)
  • oyun e3 2009'da tanıtıldı, merak edenler için:

http://trailers.gametrailers.com/…ialos_e309_v2.mov

god of war serisi gibi olacak sanırım.*
  • klasik castlevania görüntüsünü yok etseler de god of war kopyası olarak başarılı olabilecek bi oyuna benziyor.. yine gow tadı vermez taklit olduğu için..
  • serinin önceki oyunlarını bilmiyorum. hideo ağabeyin adını duyunca destur dedim, yazayım. trailerı izledim. gayet şükela görünüyor.

http://www.gametrailers.com/…stlevania-lords/700184
  • demosu yayınlanmış. faervian sağ olsun... psn eu store'dan indirilebilir.
  • ps3 demosunu oynadım ve ne zaman bir japon oyununa "tamam bu oyun olmuş" diyeceğim konusundaki merakımı gideremedi maalesef. ulan bu japon oyun endüstrisini bi anlamadım gitti. ülke olarak hayvan gibi teknolojiye sahipler ama yaptıkları oyunlara bakıyorum herifler dünyayı 5-10 yıl geriden takip ediyormuş gibi geliyor. şu oyun mesela grafikleri haricinde 15 yıl öncesinin oyunlarından hiçbir farkı yok. aynı türde olan bi god of war' lara bak bir de şu oyuna bak allasen.

edit : günler sonra birkaç gameplay videosu izledim ve göt olma ihtimalim yüksek gibi duruyor. demodakinden çok daha güzel görünüyor oyunun geri kalan kısmı. ama yine de caponlara karşı bi negatif önyargım var oyun konusunda ve tam güvenemiyorum onun için. bekleyelim görelim. kısmet...
  • bence bu senenin en iyi oyunu olmaya aday oyun. bir inceleme de oyunun çok uzun olmasından puan kırılmış. ne hallere geldik böyle?

yaptığımız video inceleme şu adreste seyredilebilir: http://televidyon.com/…/castlevania-lords-of-shadow
  • bu sene sessiz ama etkili olmuş, shadow of the collosus kokan, devil may cry kokan üzerine tuzunu biberini hideonun ektiği belli olan bir oyun olmuş. evde assasins creed brotherhooddan sıkışmışken, işten bir an önce çıkayım da başına oturayım heyecanını uzun süre sonra tekrar yaşatmış oyun
  • nedense bi türlü kendimi kaptıramadığım oyun. kesinlikle kötü demiyorum, gerçekten güzel olmuş. duvardan duvara zıplarken uncharted tadı vermiş, boss fight'larda shadow of collosus özlemimi gidermiş oyundur. konusunu da beğendim, travel scroll'ları okumak ayrı bi keyif veriyor. benim için eksik olan kısım bölümlerin içindeki action'ın bana biraz sıkıcı gelmesi sanırım. tüm bunları topladığımda ortaya herkese tavsiye edebileceğim bir oyun çıkıyor. en azından 7.5/10'u rahat hakediyor ( ign tripleri:) )

not: chapter 3'e kadar ilerleyebildim. yorumların buraya kadar gördüklerim doğrultusundadır. bitirdiğimde mutlaka edit yapacağım.

edit: sonunda dayanamadım ve bugün kalan 6 chapter'ını da tamamlayarak oyunu bitirdim. oyun hakkında fikirlerim pek değişmedi, ekleyebileceğim tek şey chapter'lar ilerledikçe çözmesi daha keyifli puzzle'larla karşılaştığım. bir de oyunun sonu hikayeyi çok güzel bağladı, hatta süprizini de yaptı :) konami ve hideo kojima'ya soruyoruz: ee, devamı ne zaman?

--- (bkz: spoiler) ---

oyunu tamamladığınız zaman, extra'larda snake outfit açılıyor. solid snake'imizin bandanasını ve göz bandını kuşanabiliyoruz. tatlı olmuş :)

--- (bkz: spoiler) ---
  • kötü kamera açıları ve çeşitlilikten uzak düşmanlarıyla sıradanlıktan öteye gidemeyen oyun.
hesabın var mı? giriş yap