• beyhude bir istektir, zira cehennem kafamızdadır.. ne demiş ünlü fransız *:

"ben nerede değilsem orada iyi olacakmışım gibi gelir."
  • ne yazık ki misafirlerde olmayan şey.
  • cevrenizde salak yogunlugunun arttigini hissettiginizde bulundugunuz ruh hali...
  • herkesin başını alıp gidesi vardır ama aklındakileri sığdıracak valiz bulamaz.

-nazan bekiroğlu
  • "bazen bir an için kalkıp gitme, bağları koparma cesareti buluyorum kendimde, keşke nereye gideceğimi bilsem.." diyor werther bu konuya ithafen.

(bkz: genç werther'in acıları)
  • iyice rutinleşmiş hayatlarımızın***, hergün birbirinin aynı, fotokopi misali çoğaltılmış kopya günlerini arka arkaya yaşıyor olmanın bunun üzerine giderek azalan hayaller, ümitler, can kırıklarıyla birleşen ruh yılgınlığı ve hiç istemediğin, duyumsamaktan en nefret ettiğin artık ayrılmaz bir parçan haline gelen huzursuzluktan kurtulmanın tek çaresi olarak görürsün çekip uzaklara gitmeyi. her şeyi arkanda bırakabilmeyi, belki yeni biri olmayı ya da eskimiş seni biraz olsun yenileyebilmeyi istersin.

rüzgarı arkana alıp, kendini bir kez olsun suyun akışına rotasız, tamamen serbest bırakıp "ne olacaksa olsun hadi" demek ve bunu derken son bir ümitle eskilerde kalmış, gizlemiş/saklamış olduğun o hayalindeki yere çok geç olmadan varabilmeyi dilemektir tüm bu isteğin nedeni. hayalindeki yer ya orası*; kusursuzdur, güzeldir, özgürlük, mutluluk ve huzur vaadleriyle dolu. orası; gerçekten istediğin gibi, hiç olmadığın kadar kendin olabileceğini, böyle yaşayabileceğini, ruhunu doyurabileceğini sandığın yerdir. ama çekip geldiğin bu yerde yeni yalnızlıklar, yeni uzaklıklar olacaktır traji komik. nereye, ne kadar uzağa gidersen git, kendinle başbaşasındır. bunu kabullenmediğin sürece, bir süre sonra başladığın noktaya geri dönmüş bulursun kendini.

ve yine kafanda;
    "gitsem buralardan...!"
  • boştur.

instagram,facebook, twitter, swarm, snapchat, whatsapp, periscope gibi bir suru sosyal ağa üye olduktan sonra pek bi sikim ifade etmez cok afedersiniz.

ben gecen facebook'u donduracaktim, sonra fark ettim bir kac kullandigim uygulama facebook'a bagli o yuzden donduramadim.sonra dusununce hayatimin da facebook'a bagli oldugunu fark ettim.uyusturulmusuz.yaşarken ölüyoruz farkinda degiliz.
  • "huzur gittiğin yerde değil, içindedir"
    nereye gidersen git, hep aynı sensin.
    ruhu temizlemedikçe her yer cehennem.
  • çek bırak arabalar var ya.. arada onlara imrenerek bakarken yakalıyorsanız kendinizi.. işte hep bu istekten oluyor o imrenmeler.. ama biz nabıyoruz.. çekiyoruz çekiyoruz çekiyoruz.. bi bırakıp gidemiyoruz.. e o kadar çekince haliyle zemberek yayı fırlıyo bi yerden.. bi daha da sok yerine sokabilirsen.. o halde ahmet kayadan gelsin.. çek mustafa çek.. çek çek rakı çek.. senin ömrün hep böyle çekmekle mi geçecek.. ağçiçiçi..
  • okulun büyük ölçüde uyandırdığı istek
hesabın var mı? giriş yap