şükela:  tümü | bugün
 • adem ve havva'dır. ayrıca bir sözlük yazarıdır.

  http://eksitattoo.net/

  http://cennetten-kovulan.blogspot.com/

  (bkz: ekşi tattoo & piercing)
 • dokuzuncu nesil bir çaylak.
 • biri de şeytandır.
 • (bkz: iblis)
 • (bkz: fallen angel)
 • kimilerine gore bir asli sucsa insanlik ve de surgunse bu hayat, bazi seylerin "farkindaligi" bizlere yine de ozgurluk katabiliyor. cennetten kovulmadim istifa ettim diyor gerci ama, kovulmus olsa da o, bu esareti felaha cevirenlerden. entrylerini takip ederken uzaklari gorebiliyorum sayesinde.
 • "... gömeceğim kafamı göğsüne. o ise kavgalardan sonra aldığım darbelerle dolu kafamı okşayacak. belki öpecek. ben ise işte orada ağlayacağım. kusmak için. midemi ve kalbimi bulandıran her şeyi. ve herkesi." diyerek bana okuduğum her şeyi, tanıdığım herkesi sorgulatan gerçek bir yazar.

  her entry'si ayrı bir deneme kıvamındadır. din çıkarımlarının ayrıca hastasıyım. olur da edebiyat dünyasına bir eser bırakırsa koşarak satın alacağım ve muhtemelen başucu kitabı yapacağım yeni nesillerin en yaşlısı saygıdeğer zat.
 • tanımadığım etmediğim o kadar az kişiye bir şeyler yazıyorum ki... bu cennetten kovulan nikiyle müsemma kişi de işte bu tanımam etmem insanlarından biri. birkaç zamandır tesadüfen denk geliyorum, o zamanlarda da son baktığımdan beri yazmış olduğu bazı şeyleri ilgiyle okuyorum. entry'lerini "şey" kelimesiyle nitelemem de bu "şey"lerin sadece birer entry olmadığını düşünmemden kaynaklanıyor. yazılarının içerdiği, katılıp katılmamamın pek önemli olmadığı fikirlerden son derece bağımsız olarak konuşuyorum; bu insan çok ilginç bir dille çok güzel "şey"ler yazıyor.

  uzun "şey"in kısası, gözlemim o ki kendisi bir "yazar". yazar olmanın kriteri yayımlanmış bir insan olmaksa ve eğer kendisi henüz yayımlanmamışsa, öyleyse zamanı gelmiş.
 • kızmasın etmesin ama, çok "ben" bir kimlik.

  "ben"den ziyade o'nu görmek ve dinlemek ise, çok öteden beri büyük bir ayrım, ideolojik bir tavır. aristotelesçi tiyatroya karşı çıkışlara bakılabilir. kabuki'ye bakılabilir. "ben"de bulunan herkes için bir zaten; topu topu kaç duygu var hayatımızda? neden benim aşkım ya da acım seninkinden daha değerli olsun? neden maceram seninkinden daha ışıltılı olsun? neden pişmanlığım insanlığın kalbine batarken senden daha çok acı çekiyor olayım? neden bana hapsolunsun?

  egemenliğin alanı bireye doğru daraldıkça burjuva ahlakını güzellemekten alıkoyamayacak insan kendini. ısırmaktan, koparmaktan, hep istemekten, hep önemli olmaktan, müşteri memnuniyetinden ve hep bazı şeyleri hak ediyor olmaktan. cennetten kovulmak, trajik bir düşüşün güzellmesi olmaktan öteye geçemeyecek. zira dert cennete dönme ihtimalinin önceki kovulmuşların oluşturduğu ekosistem için ne kadar önemli olduğu değil; bunu göremeyecek kadar birey'iz. şahaneyiz.

  "güzel"likten başlarımız dönüyor. özdeşleşmek için hep "güzel"leri seçiyoruz. yetenek, dünyaya, onun varoluşuna karşı isyan ettikçe anlamına kavuşur. statükonun güzelliğimizi teyid eden yargılarına sığındıkça, dünyanın değişmemesinden karımızı inkar edemeyeceğiz.
 • dogru söyleyeni dokuz köyden kovduklarina göre cennetten kovulmak icin kimbilir neler neler söylemistir diye düsünüyorum kendisi hakkinda.

  "hayir cennetten kovulmadik biz. cenneti terkettik. bize göre mekan degildi orasi" diyerek selamliyorum kendisini sabahin bu kör saatinde.