• yıllar önce, öss yaklaşırken dershanede yapılan seri deneme sınavlarının birinin sınav sonuç listesinde hakan şükür'ün birinci olduğunu görmemle benimsediğim eğlenceli bir hareketti. hakan şükür'ün birinci olduğu sınavdan sonra yapılan ikinci sınavın sonuç listesinde ise ilhan mansız'dan, mahsun kırmızıgül'e kadar her kesimden ünlü isimlerin bulunmasıyla durum daha eğlenceli hale geldi. " abi o ilhan mansız bendim ben" diyenlerin sayısı pek fazla iken, lerzan mutlu'nun kim olduğu bir türlü bulunamamıştı.
  • kodlama yaparken uygun hanelerde birden fazla yuvarlak doldurarak ismi sonuç listesine yıldızlar içinde yazdırmak kadar fantastik değildir.

(bkz: asterisk)
  • şaşırtıcı sonuçlar verebilen eylemdir. bir keresinde öss'ye hazırlık aşamasındayken izmir'deki bir dershanenin yapacağı ücretli sınava katılma kararı aldık arkadaşla. gittik kaydımızı yaptırdık. 3 gün sonra sınava girdik. ben sınavda adımı francesco totti olarak yazdım. arkadaş da ali lukunku olarak yazmış. biz tabi "süper oldu" falan diye konuşuyoruz. sınav sonuçları 5gün mü 1 hafta sonra mı ne açıklandı. gittik sonuçlara bakmaya. arkadaş adını hemen buldu. ali lukunku yazıyordu ve puan türlerindeki sonuçları yazıyordu. sonra ben aradım kendimi francesco olarak. t harfine -soyisim, isim sırasıyla- geldim ve donup kaldım. çünkü tam 5 tane francesco totti vardı. arkadaşla bakakaldık öyle. sonra öğrenemedim tabi sınav sonucumu patladı
  • çılgınlığıyla, isyankârlığıyla ve atatürkçülüğüyle ünlü bir arkadaşımın izmir'in dinci dershânelerinden körfez dershânesi'nin deneme sınavına pamela anderson ismiyle katılarak yaptığı muhteşem delilik.
  • cevap kağıdına ismen "avarel dalton" yazdıydım da dersane müdürü sonuç kağıdını evimize kadar getirmişti.
    tabi dersane müdürünün babam olması bu eve getiriş sürecinde daha etkili olabilir.
  • isim benzerliğinin olası bir sonucudur.
  • söz konusu alışkanlık erken yaşta teşhis edilmeden kemikleştiği taktirde, okul hayatı bitip de iş hayatı başladığında bu kez fatura için isim sorulduğunda ünlü ismi vermek şeklinde tezahür eder.
  • liseye giriş için hazırlanırken çokça rastlamış idim kendisine. ancak bunu yapanlar genelde iyi puan alan çocuklardı. hal böyle olunca tek kişi yaptığında kimin yaptığını anlamak hiç de zor olmazdı. en son bir arkadaşın isim bölümüne "çarşı" yazması sanırım bu eylemin sonunu getiren haraket olmuştu.
  • üniversite 1 'de yanlışlık ve dalgınlık sonucu gerçekleştirmiş olduğum eylem. hocamız hollandalıydı. soyadı van os. açıkcası fiziksel olarak pek çekici değildi. sınavları açıklarken aramızda şöyle bir diyalog geçti.
    türkçe tercümesiyle;
    -seviyorsevmiyor...yor!
    +evet
    -teşekkür ederim
    +neden???
    -bana nicole kidman dediğin için. :)
    +...???....

dalgınlıktan soyadını kidman diye yazmışım kağıda.
  • (bkz: deniz gezmiş)

başlıkta "ünlü" derken kastedilen bu değil sanki, ama evet yaptım bunu ben. marifet.
    lise son devrimciliğim aha işte bu kadar.
hesabın var mı? giriş yap