• yıllardır anderlecht'in bütün kritik maçlarında hata yapan adam. en son bu sezon olympiakos deplasmanında 9 kişi kaldıkları grubun son maçında sıvamıştır.yalnızca fiziği iyi. eskiden ön libero oynuyordu ve stopere kaydırıldı. neden yıllardır anderlecht'te oynar, en azından kulübeye çekilmez anlamak güç. galiba "ya neyse bak o kadar oynattık şimdi bir maç daha oynatalım belki düzelir" mantığıyla hareket ediliyor, kumar masasında gibi.

not: o olympiakos maçından sonra sabrım taşmıştı ve başlığı olmadığını gördüm, açacaktım ama kaynamış.. anderlecht taraftarı 10 yıl sonra eski maçlarını izleyince "ulan nasıl oynatıyormuşuz bunu" diyecektir muhtemelen.
  • (bkz: cheikhou kouyate/@ceyar i kim vurdu)

premier lig takımı west ham united'da forma giyen 1989 dakar doğumlu (26) gürbüz defansif ortasaha.

--- cheikhou kouyate bölüm 2 ---

bu sene (2015/16) west ham united'ın başına geçen slaven bilic'in ilk onbirde vazgeçemediği bir isim olmayı başaran efektif ve güler yüzlü oyuncu.

17 yaşındayken brussels fc altyapısı tarafından senegal'den belçika'ya getirilmiş.

takımı küme düşünce 2008/09 sezonunda belçika 1.ligi* takımı kortrijk'a kiralandı.

2009 yazında ise kontratının bitmesiyle beraber, kariyerinde sıçrama yapıp bedelsiz olarak anderlecht'e geçti. takımda kaldığı 5 sene boyunca, 4 belçika ligi, 2 belçika süper kupası şampiyonluğu yaşadı.

son iki sezondur ise dünyanın en iyi futbol liginde west ham united formasıyla dikkat çekici bir performans ortaya koydu. kendisine başarılarının devamını diliyor, girdisi aracılığıyla senegalli öz ağabeyim 'aliaune damala bouga time bongo puru nacka lu lu lu badara akon thiam'a ** sevgilerimi iletiyorum.

---------- bonus ----------
    takımının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: west ham united/@ceyar i kim vurdu)
  • insan azmanı bir fiziğe sahip olan oyuncu. bununla ikili mücadeleye girmek en son isteyeceğim şeyler arasına girer.
  • gelecekte galatasaray forması giyeceğine dair bir his var içimde.
  • (bkz: cheikhou kouyate/@ceyar i kim vurdu)

premier lig takımı crystal palace'ın çiçeği burnunda transferi, 1989 (28) senegal doğumlu defansif ortasaha.

--- cheikhou kouyate bölüm 3 ---

bugün (2018/19) west ham united'dan 10.7m € gibi cüzi bir rakama transfer oldu.

west ham teknik direktörü manuel pellegrini bu sezon (2018/19) transferin b.kunu çıkardı. kendisine takım tarihinin en yüksek transfer bütçesi (90m €) verilmesine rağmen, o paranın da fazlasını harcadı. bunun sonucu geçerli dmc cheikhou kouyate'yi ederinden ucuza satmak zorunda kaldılar.

crystal palace'da bu sezon (2018/19) ortasaha göbeğini dmc cheikhou kouyate, amc max meyer takviyeleriyle bir güzel güçlendirmiş oldu.

eğer gerçek bir crystal palace efsanesi olan wilfried zaha'yı kadrolarında tutmayı başarırlarsa, bu takımın bu sene her maçı izlenir. gerçi 16 yıldır öyle ya da böyle her premier lig maçını bir fiil izliyorum ya **, bu sene crystal palace maçları bahanem de bu olsun a dostlar*.

crystal palace'ın bu sezon ki (2018/19) tüm transferleri için bakınız da bakınız:
    gk (bkz: vicente guaita/@ceyar i kim vurdu) bedelsiz
    dmc (bkz: cheikhou kouyate/@ceyar i kim vurdu) 10.7m €
    amc (bkz: max meyer/@ceyar i kim vurdu) bedelsiz
    aml/fc (bkz: jordan ayew/@ceyar i kim vurdu) kira
    ---------- bonus 2 ----------
    (bkz: crystal palace/@ceyar i kim vurdu)
  • trabzona gelirse şampiyonluk yaşatır. net.
  • bir trabzonspor taraftarı olarak yıllardır demir gibi bir 6 numara hasreti çekiyorum. hatta aurellodan beri. yok arkadaş almadılar almadılar. başakşehire şampiyonluk kaptırdığımız sene pandemi sebebiyle devre arasında mbia devre arası gitmişti ve takım defansı çöktü puan farkından kaptırdık şampiyonluğu o devre arası mbia yerine sosa salağını gönderseydik şampiyonduk.

bu takıma stoperden bile önce demir gibi bir 6 numara lazım ki ön taraf futbol oynayabilsin. geçen sene yoktu ama geçen sene rakip de yoktu 6 numarasız, siopis, dorukhanla idare ettik.

bu sene şampiyonlar ligi, ligdeki dişli rakipler falan olmaz 6 numarasız.

stoperi falan siktir edin bu takıma bu herifi alın. almazsanız öndeki bütün hatta allanı seven defansa gelsin der oynatmazsınız.

lütfen bu adamı alın beyler.
  • şu an boşta olan 32 yaşındaki top tepici. galatasaray'ın 6 numara aradığı şu günlerde değerlendirilebilir bir futbolcu olduğunu düşünüyorum. demir gibi adammış. gerçekten öyle mi acaba?
  • ismi adana demirspor ile geçen senegalli defans.
  • 10,7 milyon € (62,1 milyon tl) karşılığında crystal palace'a transfer olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap