• tekirdağ için düşünüldüğünde gayet yerinde bir algıdır.
  • edirne için düşünüldüğünde de yerinde bir algıdır.
  • ben siyasi partilerin belediye seçimlerinde işi olmaması gerektiğini düşünüyorum.

belediyecilik, siyasi partilerin rant alanı olmaktan çıkarılmalıdır.

debe editi: kırk yılın başı debe olmuşuz, bari bir yaraya merhem olsun. (bkz: #60102536)
  • çanakkale için de algı değil gerçektir.
  • maalesef doğru bir algıdır.

bugün izmir'deki futbol takımlarının bir tanesinin bile, standartlara uygun stadyumlarının olmaması, buna en büyük örnektir.

bir kenti kent yapan şeyler arasında "spor alanları" başı çeker. gitmiş tire'ye stat yapmaya çalışıyor, bucaspor'a ölü doğmuş uyduruk bir stat yapıp alkış alıyor falan filan.

izmir'de 1971 yılında açılışı yapılan atatürk stadı o dönemde 80 bin kişilikti ulan. izmir'deki bu inanılmaz gerilemenin tek sebebi chp kafasıdır. akp'li değilim ama akp gelse ilk iş kuzey ve güney olmak üzere 2 stadyum yapar. izmir'i başka konularda talan eder mi, eder. o ayrı.
  • eskişehir için düşünüldüğünde yerinde olmayan algıdır.
  • lüleburgaz'da, son seçimlerde, mhp'nin oyunu, %5.7'den %28'e çıkaran algıdır.
  • açılın ben de geldim.

bütün yerel seçimlerde chp'ye oy vermiş biri olarak konuşuyorum. geçen hafta pazar sabahı kız arkadaşımla birlikte moda sahiline gittik. saat öğlen 1 civarı. sahil pis ama, nasıl pis. çöp tenekesi kenarında öbeklenmiş şarap, bira kutuları ve şişeleri, cips poşetleri, sigara izmaritleri ve envayi çeşit pislik. belli ki cumartesi gecesinden kalma.

algı operasyonu da var chp'li belediyelere biliyorum, ibb bir projeye başlıyor, projeyi ölü katır hızıyla sürdürüp insanlarda chp'li belediye çalışmıyor algısı yaratıyor.

amma ve lakin, bir sahildeki çöpleri toplatmak ne kadar zor ulan? gönder oraya bir ekip? çok mu masraflı, çok mu zor? sanmıyorum.

chp kadıköy'de eşeği aday gösterse o eşek belediye başkanı olur çünkü insanlar biliyor ki akp'li bir belediye gelse ilk işi şurada burada alkolü müziği yasaklamak olacak, yaşam tarzlarına karışacak. ama böyle bir durumun olmadığı semtlerde millet tohumuna para mı saydım diyor, çalıyor ama çalışıyor diyor, basıyor oyu ampule. sonra milletin yerelde "çalışkanlığıyla" tanıdığı adam siyasette ilerliyor, milletvekili oluyor, bakan oluyor, cb oluyor...

bu algıyı kırmak zor değil, ama chp'nin buna çok ciddi olarak eğilmesi gerekiyor.

supersonik turbo uyardı, gerçekten de benim gördüğüm kısmın temizliği ibb'ye aitmiş. ben yine de kadıköy belediyesi'nin inisiyatif alıp buraları temizlemesinin mümkün olduğunu düşünüyorum.
  • hatay için geçerli olmayan algıdır. ama gerçekten belediyecilikte kötüyüz galiba. yaptığımız güzel işler var fakat genel olarak çok çalışmıyoruz gibi be.
hesabın var mı? giriş yap