• kemal kılıçdaroğlu cümlesi. keşke diyoruz tabii de öyle olmuyor işte.

"o yoksul insanların vergileri ile kendine 1000 odalı saray yapıyorsun. o sarayı chp iktidarında odtü’ye tahsis edeceğiz. bu iktidar bitmiştir. lüks içinde yaşıyorlar. gırtlaklarına kadar dolara boğulmuş durumdalar. benim derdim onlar değil. bu ülkedeki işsiz insan. her evde tencere kaynayacak. "

link
  • (bkz: yaran yanlış okumalar)
    (bkz: chp'nin aksaray'ı götüne benzetmesi)

beynime kezzap dökeyim geleyim
  • benim de kafamı kurcalayan mevzulardan biriydi bu. bu devran dönünce, koca binayı neremize sokacağız diye. odtü de güzel bir alternatif olabilir. veya çok büyük bir müze ve sergi sarayı da yapılabilir. modifiye edilerek içine tiyatro konser ve opera sahnesi yerleştirilebilir. güzel bir çevre düzenlemesiyle de faydalı bir bina haline gelebilir.
  • ben olsam ibret-i alem icin yiktirir oraya da eskisinden daha yogun bir bicimde agac diktirirdim. ama kilicdaroglu salliyor haliyle. olmayacak is.
  • daha onceden aynisinin benim de aklima geldigi dusuncedir. saray universite veya sanat ve kultur merkezi olarak kullanilabilir.
  • odtu'nun kacak saray'i botanik bahcesine donusturmesiyle sonuclanir.
  • viyana'da efes ve mısır müzesi ile kocaman bir kütüphane barındıran bir kompleks var . akp gittikten sonra buna benzer bir bina haline getirilebilir . bence ak saray denen ucubeden daha önemli bir sorun var şehirlerimiz için o da bu avm denen kocaman binalar ne olacak ?
  • umarım olur.
  • utanç müzesine de dönüştürebilir. bin odayı ya da on bin odayı fark etmez, son oniki yıldaki olaylarla doldurmak çok zor olmayacaktır diye düşünüyorum.
  • bence kazakistan'a devredilsin. mimari olarak oyle bisileri andiriyor daha cok. cok kral borat filmi seti olur o saraydan.
hesabın var mı? giriş yap