• hayatları yalan aq
  • bahsedilen tren 16.30 gibi ben maltepe istasyonunda beklerken avrupa yönüne doğru hareket ediyordu, üşenmedim konteynerleri saydım 42 adetti(nasıl boş bir herifsem artık).

en arka konteynırın üzerindeki hala sökülmemiş “türkiye’den çin’e ilk blok ihracat treni” pankartını görünce ‘karadeniz üzerinden dolaşarak gidecek herhalde’ diye düşündüm.

meğer adamlar trene gün içinde görülsün diye reklam turu attırıyorlarmış. istasyonda ‘vay be trene bak çin’e kadar gidip bizim malları teslim edecek’ diyenlere, arkadaşlar çin bu tarafta demedim tabii, nede olsa dünya yuvarlak.

netice olarak avrupa yönünde ilerleyen trenin, gerçekten çin’e doğru gittiğini düşünerek hayali ihracatımızla gururlanan insanların varlığına birebir şahit oldum.
  • bu yalanı yiyen en az 30 milyon türk vatandaşı olduğuna eminim ve ispatlarım. son seçimdeki oy dağılımına bakınız yeterli.
  • "gurbette ne işim var benim?" diyerek geri dönen milli ve hisli trendir.
  • siyasal islam’ın belgeseli gibi olaydır.
  • en azindan bir yerden cikmis.

cin'e gonderdik diye hurdaciya da satabilirlerdi amk.
  • dıjjjj güçlerinin bir oyunu daha, ben şahsen ikna oldum
  • fıkra malzemesi bol ülke haberidir. göklerden bir türlü inmeyen yerli uçağımızın yanına; çin'e gidiyor denip halkalı'da kalan trenimizi de koyduk. gemiciklerden de icraat bekliyoruz.
  • küçükçekmece, wuhan ile kardeş ilçe olduğu için aslında doğru olan şeydir. çin'e yollamış kadar olduk.

mesela;

güney kore'nin gangneung kentine bir tren yollamak istesek, tren konya'ya gitse yeter. neden, o da kardeş şehir.

duisburg veya floransa'ya, dolayısıyle almanya ve italya'ya bir tren yollamak istesek, yollayın trenleri antep'e. çünkü onlarda antep'in kardeş şehri.

ahdgdhsjjaka.
  • hadi bizi kandırdınız da, çin iki milyar nüfusa sahip. onları nasıl kandırırsın be!

eski olduğundan bakıma çekilmiştir. eski trenleri bilen bilir. on ağaç boyu gittikten sonra duran tren! olması.
hesabın var mı? giriş yap