şükela:  tümü | bugün soru sor
  • börü isimli dizinin 3. bölümünün ismidir.

ayrıca türk dizi tarihinin gördüğü en iyi bölümlerden birisidir.
  • (bkz: gülpembe)
  • börü dizisinin, anlatmak için kelimelerin kifayetsiz kaldığı ağlatan bölümü.
  • “saat 20:00 kendi efsanesini yaratacak olan börü başlıyor” gibi bir şey yazmıştım ilk bölüm başında.

o “efsane” tanımını bu bölüme adamak istiyorum.

tüm zamanların en iyi dizi bölümlerinden birisini izlediğim için..

dakikalarca ağlattığı için..

türk olmaktan türkiye’de murat gibi yiğit, gökçe gibi cesur, onlar gibi vicdanlı, vatansever kadınlar ve erkeklerle birlikte yaşadığımızı hatırlattığı için..

biraz --- spoiler ---

pilot gökçe, murat’ı bir kokpit içinden adeta ona sarılarak bir başka evrene bir tutam aşk, bir yudum kahveyle gönderdiği için...

dağ bombalanırken adeta murat’a saygı duruşuna geçen arkadaşlarının görüntüsü için...

“atarınaa..” diye esir düşmemek için kendi bulunduğu binayı başına yıkacak kadar cesur bir özel kuvvetler birliğine sahip olduğumuzu gösterdiği için..

ve en çok, bu bölümün adını onlarca cümlenin içinden çirkin olsan bile koydukları için efsane bir bölüm oldu benim için..

ağlayanlar, bölümün adı aklına geldiğinde tekrar ağlayacak bir süre galiba..
  • behzat ç'nin 78.bölümü gibi bir bölümdür. tıpkı onun gibi yıllar sonra bile akıllara düşüp tekrar tekrar izlenecektir.
  • fiziği güzel .
  • --- spoiler ---

- sivilde benimle kahve icer miydin?
    + icerdim.
    - gerçekten mi?
    + gerçekten.
    - çirkin olsam bile mi?
    + çirkin olsan bile..

--- spoiler ---