• kafam kadar halka küpeyle birleşince ziyadesiyle itici bulduğum nesne. tek başına da itici olabilen türleri mevcut tabi.

balıkçı çizmelerini tenzih ederim.
  • çok asiri gibi gorunse de hosuma giden eylemdir. hele ki kadin ince topuklu siyah çizme giymisse ve bel kivrimi belliyse.

uzun zamandir gormedim ama nedense. artik igrenç triko elbiseleri, opak kulotlu çorap ve spor ayakkabiyla kombinliyorlar...yorumsuz.

edit: basligi birakip kaçmis kansiz ya.
  • diz üstü süetlerde sivri topuk şık oluyor
  • çizmemi boyadım, fırçaladım, cilaladım, kara yılan gibi ortaya çıktı. şimdi gösterişli ve jartiyerimsi olan çizme zamanında besbelli iktidar hatta zulüm simgesiymiş. kanlı çizmeler...

torununun kızını tanıdığım, iki bacakta iki bıçak taşır bir tavas efesi var. çizmeli efe. galiba çizmelerde bıçak koyma veya saklama yerleri var. herkes ondan çekinir. genç yaşta içkiden, dovrusu ispirto içmekten ciğerlerini çürütmüş. bazı hasımlarını öldürmüş, öldürülmek için pusu kurulduğu olmuş. bıçakladığı çok olmuş, pek tüfek ve tabanca kullanmazmış. öldürdüğü biri yaka silkilen adammış, teslim olmaya gittiğinde salıverilmiş karakolda. 'sen toz ol, duymadık, kimin öldürdüğünü bilmiyoruz.' kumarı varmış ama zar atarmış sadece. çökmesi öldürülmekten değil, içkiden. asabi olduğundan gelinini dövdüğü gibi evi de dağıtırmış. sonunda oğlu dağdan ölmek üzere can çekişirken bulup sırtında aşağı köye getirmiş. öldüğünde akciğerleri ufak bir el kadar ufak ve köpük topağı gibiymiş.

"iki çift yeni çizme almıştın, şimdi üçüncü bir çift çizme daha alacaksın. bu sana köpekleri karanlık yerlere kapatmamayı öğretecek." mikhail bulgakov - sobachye serdtse

(ilk giri tarihi: 13.7.2016)

(bkz: çizmek/@ibisile)
    (bkz: uzun yol/@ibisile)
  • göçebe türklerin bir icadı olup, zamanla tüm dünyaya yayılmıştır. göçebe türkler zor hava koşullarında yaşadıkları için avladıkları hayvanların derilerinden çizmeyi oluşturdular.
  • kesinlikle sağlam bir bug kapatıcı özelliği olan kışlık ayak giysisi
  • koncu diz kapağına kadar uzanan ayak giyeceği.
  • ayağa giyilen ayak ve baldırı kaplayan ayakkabı olup haritası bu ayakkabıya benzemesinden dolayı italya yarım adasına verilen isimdir.
  • baba, oğul ve kutsal ruhu bilirsiniz. teslis dedikleri kavram. teslisten babayı çıkaramazsınız, ya da oğulu, bu üçlüyü ayırırsanız teslisi bitirirsiniz.

ya da çay, simit ve beyaz peynir. denklemden birini çektiğiniz anda anın keyfini öldürürsünüz.

çizme denen bu arkadaş da etek ve çorap ikilisiyle harika bir üçleme oluşturur. bu üçlemeyi bozamazsınız, bozulmasını dahi teklif edemezsiniz.
  • sadece uzun, normal kalınlıkta bacaklı ve ince bilekli kadınlara yakışan aksesuar.

türkiyede bu tip kadın az olduğundan gözün gönlün açılacağı yer slav ve baltık ülkeleridir. türkiyede nerde...
hesabın var mı? giriş yap