• "bilmiyorum"
    "bence"
    "diye düşünüyorum"

gibi zevzekçe laf ebelikleri sayesinde arınılabilen sıfat.
  • ukala..
  • aslinda olumlu bir anlam cikarilabilecek bir sifat olsa da ancak bizim gibi az bilen ve asagilik kompleksi olan bi millette olumsuz bir anlam yuklenebilen sozcuk
  • uyuzluktur.

böyle iki laf edemezsiniz bu adamlarla. misal ben uyuzluğum üstündeyse illa ki çokbilmişlik yaparım ya da kısaca o adamla konuşmak istemiyorsam yaparım. aman işte safi uyuzluk benim yaptığım.
  • eğer ki bir insan birikimini karşısındakinin kafasına sıçar gibi veriyorsa çok bilmiş oluyor haliyle başka izahı var mı bilemedim! yok efendim öyle değil de seni başlı başına bir birey gibi görüp karşılıklı fikir alıp verme şeklinde hareket ediyorsa çok bilebilir dert değil.
  • bu sıfatın hakaret olarak kullanılmadığı bir ülkede yaşamak isterdim. insanlar geliyor, senin bilgi ve birikiminden kendi isteğiyle faydalanıyor, sonra arkandan çokbilmiş diye kınıyor. evet yarrağım hasan, çok biliyorum ve bu yüzden bilgilerimden faydalanarak hayatının belli kısımlarına yön verdin. daha sana ne yapmam lazım? bilmediğim konularda da başka çok bilenlerden faydalanıyorum ve kınamak yerine teşekkür ediyorum. çok bileni bulmuşsun, cahil cahil sıfat takıyorsun. gidip bir yerde övmesen de olur, faydalandıysan siktir git sus bari amk.
  • sözlükte bolca bulunur bunlardan. her boku bilirler ama bi' bok bilmezler.
  • içimde havai fişeğe bağlanıp uzay boşluğuna atılma isteği uyandıran insanların ortak niteliğidir.
  • kızlar ya da erkeklerde görünen oldugur, kısacası insana özgüdür.

ama bu biraz egodan da kaynaklanır şöyle ki;

insan her zaman egolarına aç olarak yaşar bu bir gerçektir. yeri gelir basit bir konuyu usta bir şekilde mutasyona uğratarak farklı uçlara taşıyıp kendini orda kral ilan eder ve "bu böyledir arkadaş, bak onlar geri zekalı" gibi bir eda ortaya çıkabilir. zira böyleleri hayatları boyunca bu şekilde yapmaya alışkın oldukları için siz onlara ne kadar kendinizi anlatmaya veya doğruyu anlatmaya kalksanız da dahi, hadi hepsini geçtim, bırakın bir şey anlatmayı insan gibi karşınıza alıp konuşmak isteseniz de ne yazık ki onlar kendilerini insan yerine koymadıkları için çabanız boşa gider.
  • g.tü kalkık
hesabın var mı? giriş yap