• henüz covid ile enfekte olmamış kişinin literatürdeki yeni adı.
  • çok mu aramışlar bu ismi
  • covid-19'a yakalanmamış, enfekte olmamış kişileri belirtmek için kullanılan terim.

onlarca pcr testi ve antikor testi sonuçlarım ile covirgin olduğumu düşünüyorum. dönem kötü ama iş insanın kendisinde bitiyor. herkes kendini korumayı bilecek annem. valla emin gibiyim ama yine de doktora gidip bir covirginity muayenesi olmakta fayda var. sonra adımız kötüye çıkmasın gerekirse diktiri.. aman pardon sildiririz sistemden kaydımızı.

edit: imla
  • aşı olanlar da sürtünme yoluyla ilişkiye girmiş gibi mi oluyor?
    daha geniş açıklamalara muhtaç bir tanım.
  • içinde bulunduğum topluluktur, soyumuz tükenmek üzere biliyorum ama son neferimiz de covid olana kadar direnmeye devam edeceğiz.
  • terim olarak çok sevemedim. zaten büyük olasılıkla herkes en az bir kez covid'le tanışacak (omicron varyantının yayılma hızı bunu gösteriyor). bunun farkında olacaklar ya da olmayacaklar ama bu terimin kullanılmasına çok gerek kalmayacak gibi geliyor.

bu arada oxford ingilizce sözlük'ün yılın sözcüğü olarak belirlediği 'vax' (aşı veya aşılanma yerine kullanılan terim) ve bundan türeyen sözcükler bile bana daha sempatik geliyor. mesela, 'vaxxie' pandemi döneminde aşı vurulma öncesi veya sonrasında çekilen selfie'yi temsil ediyor. bunun gibi daha bir sürü örnek var.
  • aranan kan.
  • sozlük! ben covirgin olmuşum...
hesabın var mı? giriş yap