• aşı olanlar da sürtünme yoluyla ilişkiye girmiş gibi mi oluyor?
    daha geniş açıklamalara muhtaç bir tanım.
  • covid-19'a yakalanmamış, enfekte olmamış kişileri belirtmek için kullanılan terim.

onlarca pcr testi ve antikor testi sonuçlarım ile covirgin olduğumu düşünüyorum. dönem kötü ama iş insanın kendisinde bitiyor. herkes kendini korumayı bilecek annem. valla emin gibiyim ama yine de doktora gidip bir covirginity muayenesi olmakta fayda var. sonra adımız kötüye çıkmasın gerekirse diktiri.. aman pardon sildiririz sistemden kaydımızı.

edit: imla
  • twitter’da biri atmış bu terimi ortaya üşendim yazmaya, sözlüğe de gelince farz oldu üç-beş kelam hönkürmek.

siz diyorsunuz ki corona olmayanlar nasıl beceriyor? ben de soruyorum; yüce hükümetimizin yayınladığı “resmi” rakamlara göre ülkede corona olan insan sayısı 10milyon. ülke nufusu 84-85 milyon. yani kabaca %11-%12. neyin tatavası bu? sanki 84 milyonun 70 küsur milyonu covid geçirdi de kalan 10 milyona hayırdır nasıl becerdin deniliyor. hayır yoksa hükümet kaynakları mı yalan söylüyor?

yani şunu diyorum, abartılacak bir durum yok. gidin aşılarınızı tam olun, maske-mesafe kurallarına riayet edin. toplu ortamlardan uzak durun, az göt gezdirin. gerisi takdir.
  • kovid'e yakalanırsam : dikkatli olcaktın, maske mesafe abi, keşke dayının cenazesine gitmeseydin.
    kovid'e yakalanmazsam : covirgin.

sikerler öyle işi lan. ben kendi kendime neden hayatımı yaşayamıyorum bu sıçtığımın yerinde?

adamlar alttan alttan pandemiyle yaşamayı öğreneceksiniz dediler başından beri eyvallah, medyanın korku pompalaması var. ama azıcık korkmayın lan azıcık! pandemi dışında bir hayatı düşünün, her şey kovid değil.
  • ben de covid bakiresiyim. enfekte olmak için doğru kişiyi bekliyorum.
  • henüz covid ile enfekte olmamış kişinin literatürdeki yeni adı.
  • (bkz: her şey zıttı ile kaimdir) hiç (bkz: covid-19)'a yakalanmayan kişiler için kullanılmaya başlayan terimdir. zıttını ise ben uyduruyorum. sürekli covid-19 geçiren kişiler için biraz argo olacak ama (bkz: virgin) yani (bkz: bakir) anlamının zıttı olarak (bkz: kevaşe) kelimesi ile covid kelimesini birleştirip (bkz: covaşe) terimini üretiyorum. bana katılan beri gelsin.
  • üç dört kez coronaya yalalanmışlara ne diycez?
    (bkz: covospu)
  • (bkz: corospu)
hesabın var mı? giriş yap