• örneğin izmir'de ben, ailem ve çevremdeki birçok kişi bir daha aziz kocaoğlu'na oy vermeyiz diyoruz. kılıçdaroğlu gitmeden de chp'ye oy vermeyiz diyoruz. ancak başa muharrem ince gelir de, aziz kocaoğlu adaylığı daha önceden açıklandı diye geri adım atılamazsa o zaman aziz kocaoğlu son bir kez oyumu alır.

değişime işte bu kadar muhtaç bir partidir.
  • zafer muhteşem olacak !

30 civarı imza kaldı kurultay için. ''dersim'' linin şişirerek çıkarttığı doğudan gelme delegeler sıkıntı çıkartmazsa muharrem ince rahat şekilde yeni parti başkanı olacak.
  • kendi kendini yok eden partiler kervanına katılan partidir. 22 mayıs 2010 tarihinden beri başını çektiği kişinin yaptığı hatalar bini aşmıştır. bu partinin başına kim gelirse gelsin 24 haziran'da resmen seçmenini yarı yolda bırakmıştır. üstelik devlet aygıtının gücünü tadanlar tarafından bu seçmen kitlesine göz dağı verilmiştir.
  • daha kendi kendilerine verdikleri imzaları doğru saymaktan ve doğru söylemekten aciz parti.
    bir de bunu demokrasi diye yutturuyorlar yandaşlarına.
    her türlü dalaverenin ana yurdu.
  • kurultay konusunda parti icinde degisik sesler gorulen parti.

ılk kisim ozellikle sosyal medyada da goruldugu uzere 24 haziran secimleri sonucu m.ince nin yakaladigi havanin bozulmamasi ve bir an once kurultay a gidilerek artik pasif konuma dusen ve chp ye faydadan cok zarari olacagi dusunulen k.k nun devrilmesi yonunde. zaten bunu icinde bilindigi gibi yaklasik 500 civari imza toplandigi konusuluyor. muhalefet kanadi imza isinin onumuzde ki hafta bitecegini ve yeterli sayiya ulastirilacagini iddaa ediyor.

ote yandan diger kesim ise belediye secimlerine 7 ay gibi kisa bir sure kalmisken partide kurultay in olusturacagi kavga gurultu ortami ic cekismlerin partiye zarar verecegini ve parti kadrolarinin kurultayla yeniden sekillenmesinin uzun zaman alacagi ve belediye secimlerine hazirlik surecinde siki ti olacagi yonunde. aslinda iki tarafta haksiz degil. partinin durumu asagi tukursen sakal yukari tukursen biyi seklinde. bekleyip gorecegiz. fakat bu kurultay yaplicaksa bile en gec eylul ayinda olup bitmeli aksi takdirde tekrar olsuturulacak kadrolar , teskilatlanma aday belirleme sureci vs derken yeterli zaman bulunamayacak ve bunun sonucunda yanlis isimlerle gidilecek secim bir yenilgi daha doguracak.
  • şuanda tek gayesi hükümet laf atan atatürk sömürüsü içinde olan ver her zaman karşıt düşünceler ile eleştiriyi sadece yapmış olmak için yapan sözde sol görüşlü atatürk'ün izinde olduğunu zanneden vasıfsız yönetime sahip partimiz.
  • başkanlık sistemine göre yeniden yapılanması gereken parti. her ne kadar savunmakta haklı olsalar da, 24 haziran itibariyle parlamenter rejim sona erdi. yeni sisteme uyumlu bir parti yapısı chp için yaşamsal önemde. aksi taktirde işleri çok ama çok zor.
  • yaşar tüzün tarafından olağanüstü kurultay için noter tasdikli toplanan imza sayısının 618 olduğu duyurulmuş ve 625 imzanın üzerine çıkmayı planladıklarını belirtmişler. seçmenleri değilim, bugüne kadar kendilerine oy vermedim ve bu yüzden ilgili konuya dair kesinlik belirten yorumlarda bulunmam doğru olmayacaktır. ancak bu chp içindeki muhalif kanat, chp'nin kendisi kadar "artist" olmayacaksa desteğimi kazanabilirler önümüzdeki seçimlerde; heh, bir de aziz kocaoğlu'nu aday göstermezlerse.

türkiye'deki bütün siyasi partiler gibi bu partinin de teşkilatları fazlasıyla vasat ve umursanabilecek seviyede değil. bütün siyasi partiler diyorum, çünkü hepsinin çatlaklarını sosyal medyada aralarındaki konuşmalardan güzelce okuyabiliyorsunuz. arada sırada üç-beş belediye, bir-iki il/ilçe örgütünün düzgün çalıştığını görüyoruz sadece ve tüm siyasi partiler için konuşuyorum. gerisi hava cıva. bu nedenle bu parti içi çatışmaları doğru buluyorum, teşkilatlar ya koyverip partiyi kapatır giderler ya da revizyona maruz kalıp işlerini, başkalarından nasıl iş yapmalarını bekliyorlarsa o şekilde gerçekleştirmeye başlarlar.

öte yandan içinde bulunduğumuz dizgenin çok partili meclisi desteklediği düşüncesinin başlı başına bir zırva olduğunu kolayca iddia edebilirim. bu yüzdendir ki mhp'nin şişirilmiş oy oranının komikliğinin ardından akp'ye entegre olacak bir koca partiden başka bir şey görmüyorum; aynı şeyi chp-iyi-hdp için de söyleyebilirim.

zorla, doğrular yansıtılmadan, gerçekler çarpıtılarak içine sokulduğumuz bu hükümet biçiminin sonucu abd klişesi demokrat-cumhuriyetçi ayrışmasından fazlasını yaratmayacaktır. chp'nin de en çok oy alan muhalefet partisi olarak bu halta hazırlanması gerekiyor. bir sonraki seçimlerde anayasa değiştirebilecek kadroyu toplamak için bayağı çalışacak çünkü iktidar kanadı. emin olabilirsiniz.

https://www.aa.com.tr/…za-sayisini-acikladi/1211734
  • muharrem ince kanadına noter onayıyla ulaşan kurultay delege imza sayısının %50'nin de belli ölçüde üzerine çıkarak 640'ı geçmesi üzerine olağanüstü kurultay için gerekli imzanın toplanıldığı duyurusu yine bu kanat tarafından az önce yapılan ve sanıyorum 9 eylül 2018 tarihinde olağanüstü kurultaya giderek genel başkanını muharrem ince olarak belirleyeceği artık hemen hemen kesinleşmiş parti.

bu böyle yarım kalmayacak
hesabın var mı? giriş yap