şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye cumhuriyeti tarihini objektif kaynaklardan öğrenen herhangi birinin yadsıyamayacağı bir gerçek.

  cumhuriyetin ismen kurucusu elbette ulu önder ebedi şef mareşal gazi mustafa kemal paşa başöğretmenimizdir. ancak o dönemin siyasal rejimini incelediğimizde halkın aslında yönetimde hiçbir söz hakkının olmadığını görürüz. yani fiilen bir "cumhuriyet"ten bahsetmemiz pek mümkün değildir.

  bu durum sonraki dönemlerde de aynen devam etmiştir. ülke yönetimi oligarşik bir yapıya teslim edilmiş, sermaye dağılımı da seçkinci bir zümreyle sınırlandırılmıştır. çok partili dönemde de halk ne zaman verdiği oyla iktidarı değiştirse milli irade askeri darbelerle hiçe sayılmıştır.

  ne zaman ki sayın reis-i cumhurumuz recep tayyip erdoğan ülkemizin üzerine adeta bir güneş gibi doğmuştur işte halkımız da gerçek cumhuriyetle ilk defa o zaman tanışmıştır. iktidarı milli irade belirlemiştir ve fetöcüler, geziciler, patates-soğan-faiz lobisi vesaire gibi dahili ve harici bedhahlar buna her engel olmaya çalıştıklarında reisimizin osmanlı tokladıyla yerle bir edilmişlerdir. sermaye dağılımı da istanbul merkezli seçkinci zümrenin himayesinden kurtarılmıştır ve bu sayede anadolu insanımızın girişimci ruhu ve zekası kendini gösterebilmiş, ülkemiz dört bir yanda gerçekleştirilen yatırımlarla refaha kavuşmuştur. bugün çok şükür dünyanın en büyük ekonomileri arasındayız.

  17 yıldır tek başına halkın kendi kendini yönetmesini sağlayan ve atatürk'ün değerli mirasina sahip çıkan reis-i cumhurumuz recep tayyip erdoğan'a bize bahşettiği eser için minnettarız. daha nice nice senelere inşallah. yaşasın cumhuriyet!

  ---

  ben yazarken kahkaha atmıştım, okurken gülüp geç(e)meyenin canı sağ olsun :)

  sosyal medyanın dikotomik manipülasyonlara bu denli açık olması beni şaşırtmayı her zaman başarıyor. oysa anonimliğin, iletileni ciddiyetsiz hale getiren bir kavram olması gerekirdi. aksine irrasyonel bir tepkiselliği besliyor. mantıklı olması gereken ise ciddiye al(a)mamak. insan garip bir yaratık. eh, dünyanın her yerinde özel sektör veya devlet fark etmeksizin kurumlar sosyal medyada kamusal söylemi yönlendirmeye boşu boşuna milyarlar harcamıyorlar.
 • tepe notasini erdogan iktidarin da ulastigi icin dogru ol an beyandir
 • 6. aya kadar anne sütü şart, fok balıkları çok yalnız bu arada.
 • sanırım bu tarz entryler akp sosyal medya merkezi olan yeni türkiye dijital ofisinde işe girmek için mülakata alınan aktrolleri deneme amaçlı yazdırılıyor. yöntem basit:
  1. aktrol adayı ofise gelir mülakata alınır
  2. ekşi sözlükte bir başlık açması istenir
  3. gün sonunda yeterince kişi bu başlığa yazarsa, yani adayımız insanları yeterince provoke edebilirse işe alınır. aksi taktirde işe alınmaz (tabi araya torpil sıkıştırmazsa)
  bu yüzden yukarıdaki arkadaşımızın da dediği gibi (bkz: don't feed the troll) ki işe alınmasın aktrolümüz
 • aptal aptal başlıklar açılmasın.
 • domates biber patlican kuyruklarinda benim de aklima gelen gerceklik.

  patlican kuyrugunda balam
  reyis adam yolunda
  ampullerle yukseliyor
  ak gencligin sanli rabiasi
 • ales'te sonuncu olup, torpille işe girmiş akpli beyanı.
 • fikrini soyleyen muminleri trol olmakla ith am eden ahlaksizlaride gosteren basliktir ayni zaman da.