2412 entry daha
  • son edit: oyunu masaüstü bilgisayarımda gtx 1070 ile baya oynadım. daha sonra canım istediğinde uzunca bir değerlendirme yapacağım.

mx150 ekran kartı (gt 1030'un laptop sürümü) ile açmaya çalışacağım über oyun. havaya uçmazsam en düşük ayarlarda 30 fps alırım herhalde diye ümit ediyorum çünkü 2020 yılında çıkan üst seviye oyunları düşük ayarda oynatabiliyor mx150. o da olmazsa ana menüde 30 fps ile iki tur atıp çıkarım. bu da bir şeydir.
    sonucu buraya yazacağım ki birine yararlı olsun, şuna bak gt 1030 ile oyunu açmış ben gtx 1050ti ile hayli hayli açarım falan der.
    oyun için kullandığım masaüstü bilgisayarımdan uzaktayım maalesef. herkese iyi oyunlar.

edit: "mx230 veya mx330 var bende, bu oyunu açar mı" diye mesajlar geldi.

mx150, bu iki karttan daha iyi performanslı. burada son iki rakamın büyüklüğü önemli. 230, 150'den daha büyük sayı diye daha iyi olmuyor. 50, 30'dan büyük bu önemli. mx150'nin 940mx'den daha iyi olması gibi.
  • herkes hakkını helal etsin

edit: hepi topu 2 saat deneyimledim. şimdilik söyleyebileceklerim; oyunun atmosfer şahane olmasına rağmen eksikleri de bol.

-yıl olmuş 2021, hala npclerin içinden geçiyoruz.
    -buglar malumunuz. düzeltileceğine de inanıyorum millet bu kadar yükselmişken.
    -anlam veremediğim şekilde şehir şimdilik bomboş. pandemi sebebiyledir belki. *
    -daha karakter yapım aşamasında ufak çaplı bi şoka girdim. grafikler feci downgrade yemiş. *
    -ortalıkta çok fazla eşya var. çöpçü bi yapıda olduğum için her yeri lootlarken zorlanıyorum şimdilik.
    -dualshock ile nişan almak zor. ince ayar çekmek gerekiyor.
    -girdiğim ilk çatışma, belki de deneyimsizliğimden ötürü çok heyecanlandırmadı beni. oynadıkça açılır diye düşünüyorum.

+yineliyorum; atmosfer şahane.
    +karakter menüsü çok çeşitli. çüküleytomu da büyük boy yaptım, bari siber dünyada yüzüm gülsün istedim.
    +diyaloglar ve diyalog menüsü çok güzel tasarlanmış. altyazılar bazı yerlerde tam çevrilmemiş ama zaten filmlerden de alışığız bu duruma.
    +araç sürüş mekaniği ubisoft dandikliğinde olmadığı için şimdilik benim için yeterli.
    +müzikler inanılmaz yedirilmiş oyuna, bayıldım.
    +yakın dövüş sistemi çok ahım şahım olmasa da şimdilik yeterli ama geliştirilebilir.
    +karakter modellemeleri de çok başarılı. her yer orijinal tip kaynıyor.
    +geliştirme menüsü çok güzel olmuş. ilk bakışta bana kafa karıştırıcı geldi ama özellikleri okuyunca tadına varacağımı anladım.
    +ortamlarda bulduğumuz notlar, kayıtlar şimdilik eğlenceli. atlamadan okuyorum bulduğum ne varsa ama tahminim bi müddet sonra sıkar beni.

ben sevdim bu dünyayı özetle ama yarın öbür gün 30-40 gblik updateler gelirse de demem bu ne lan diye. gerekli çünkü.
  • saatin 00:00 olmasıyla sonunda erisebildigim oyun.

edit: korkarım kaplamalar bariz kötü durumda. mutlaka update gelecektir. fps düşmeleri de cabasi.
  • pcden bildiriyorum gelmedi daha.
  • oynar iken şu dev synthwave listesiyle alacağınız zevki katlayın canlar, canolar.

https://open.spotify.com/…si=fhxjay5qrpelynyzymej4g
  • pc'ler için tr saatiyle gece 3'te çıkacak, daha çıkmadan yıllar önce efsaneye dönüşmüş video oyunu.

19 aralık 2020 editi: hay ağzımı sikeyim, pişman oldum yazdığım şeyden, böyle efsanenin amına koyayım.
  • saat gece 12 de oyunu açabilmem gerekirken bi anda 28.42 gb lık zorunlu update i dayayan oyun. bekliyoruz bakalım...
  • hemen alınmaması taraftarıyım. açıkçası şuan twitch üzerinden izlenimlerime göre pek iyi bir oyuna benzemiyor.
  • alıp almamakla ilgili arada kaldığım oyun, uzun süre oynayınca gta 5 gibi diyorlar yorumlarda halbuki fps close up'ları üzerinden ve bambaşka bir dünya içinde oynadığımızdan fantastik öğeleriyle değerlendirmek istiyorum, side ve main quest'lere doyup görüşürüz diyebileceğim bir oyun olsun istiyorum. acaba bunu karşılayabilir mi? skyrim ve witcher gibi orpg tadında tecrübelerim de var. (ki witcher 2 dahil baya underrated bir oyun.)
  • steamde hala kapalı ps4 te açıldı.
3254 entry daha
hesabın var mı? giriş yap