• yazar. ilk kitabı "25th hour" spike lee tarafından sinemaya uyarlandı, bu sürece kendi eserini seneryolaştırarak katkıda bulunan yazar, bana çokça 'clockers' ın yazarı, efsanevi senarist richard price'ı anımsatıyor. price'ın eseri de lee'nin kontrolünde; 90'lı yıllarda sinemaya aktarılmıştı. 25th hour' a dönersek, kitabın okuyucuların beklentilerini boşa çıkaracak derecede üzgün bir sonla noktalanması; ve çok fazla, ayrı karakterin derinliklerini de, iç sesler eşliğinde bütüne olan kuşkularını belirtme amacıyla çarpıştırması kitabı değerli kılıyor. bu nokta da spike lee çokça varolan öznel noktalardan sıyrılmak için filmi post 9.11. background u eşliğinde değerlendirmeyi şeçmiş ki, bu direk ikonografik olanakları bekletip, sonrası için yeni bir duygusal saha yaratma konusunda oldukça başarılı, 'esnek' bir seçim.
  • http://www.imdb.com/name/nm1125275/ adresinden çalışmalarına ulaşılabilecek senarist.
    şimdilerde efsanevi bilim kurgu romanı ender's game'i senaryoya uyarlıyor galiba.
    stay filmi ile gözümüze girdi devamını bekliyoruz.
  • city of thieves'den çok sevdiğim bir abiydi. game of thrones'u da o yönetiyormuş, bir wikileyince gördüm hemen hepsini indirmeye başladım.
  • game of thrones'un senaristi, amanda peet'in kocası olan abi.
  • stay'in senaryosunu zamanında holywood'a 1.5 milyon dolara okutmuştur.
  • ralph fiennes'e tip olarak acayip benzeyen senarist...
  • bugüne bugün 2006 yapımı when the nines roll over adında yalnızca bir filmi oda kısa olan muhteşem yazar! briçok filmde imzası bulunan benioff'un en çarpıscı eserleri, stay ve 25th hour'dur.
  • game of thrones'un başarısına şaşmamak lazım, vay arkadaş neymiş bu abi. yazarlığını, geçmiş senaristlik olaylarını bilmiyordum ben valla. tv kökenli r. r. martin ve benioff, vay anasını dizinin arkasına aldığı isimlere bak.
  • a song of ice and fire serisini kötü bir şekilde televizyona aktarmış yapımcı, senarist vs.

kötü derken dizinin güzelliğini veya kötülüğünden bahsetmiyorum. kitaba göre çok vasat bir dizi.
    ilk kitaptan 24 er bölümden 3 sezon çıkabilecekken 10 bölümlük tek sezon çıkartmıştır o ve yanındakiler.

he tabii maddi olaylar büyük önem taşıyor tv dünyasında ama işte....
    iyi bir bütçe masterı ile dizinin maliyetini aşşağıya çekip tüm kitabı aktarsalardı keşke tv ye. dünya tarihine geçerlerdi..... ama olmadı.
hesabın var mı? giriş yap