• normal boyaların iki katı fiyata ve ebata sahip olmakla aslında aynı fiyatta ve kalite bakımından market boyalarından kat kat üstün bir marka. ben sadece boyasını kullandım, onu tavsiye edebilirim. satın aldığım yerdeki adam bunu kullan bir ay saç kremi kullanman gerekmeyecek demişti, hiç öyle bir beklentiye girmedim, satıcı işte abartıyor dedim geçtim ama adam doğruyu söylüyormuş. her ne kadar günlük elektriklenmeye etkisi olmasa da suyu görünce saç yumuşacık oluyor. gerçi ben bunu boya silici * kullandıktan sonra kullandım, saçı açtıktan sonra birkaç gün dinlensin dedim iki gün ancak durabildim saçlarım bayağı yıpranmış gözüküyordu, boyadıktan sonra normal bir görüntüye sahip oldu belki standart bir boya ile boyasaydım yine yıpranmış görüntüsü kalacaktı. bunu ben de bilemiyorum.
    ama kullandıktan sonra hiç sebep yokken arkadaşlarımı arayıp böyle bir şey var haberiniz olsun dediğim ilk üründür. öyle de memnun kaldım.
  • uzun zamandır gereksiz kozmetik ve temizlik ürünü almama kararımı delip geçebilen tek markadır. fiyatı biraz fazla olabilir ama o kokusu o doğallığı paha biçilemez cinsten.

kuaförümün tavsiyesi üzerine aldım. açıkcası bir sefer alırım bırakırım diyordum. ilk kullandığımda alışkın olduğum çiçek -meyve kokulu şampuan kokusunuda alamadım. kokusu o kadar keskindi ki kafa derim yandı, gözlerim yandı. vicks ile yapılan buhar banyosu hissi yaşadım. buram buram mentol ve bitki yağı kokusu..

ama saç kuruyunca, güneş vurduğunda ısınınca, saç derim terlediğinde ve gece başımı yastığa koyduğum her seferinde o kadar güzel kokuyor ki. sanki ıtırlı bir tarlada koşuyorum gibi. ayrıca yağlanma yapmıyor.
  • tam bi' yiyor ama çalışıyor markası. fiyatı kesinlikle uygun falan değil, ama saç maskesi ilk kullanımdan bile yumuşaklık hissini çok iyi veriyor. malesef yazdığım dilekçe kabul olmadığı için saçım doğal kızıl olmuyor hala, sürekli boyamak da uçlarını ister istemez yıpratıyor. ilk kullanımda bile iyi geldi yumuşaklığı.
  • davines parma-italya'da kurulan güzellik ürünleri üreten şirkettir. italyanlarin güzellik anlayışı estetikten ziyade sürdürebilir şıklık ve tarz üzerinedir. nitekim ilgili markanın mottosu "the sustainable beauty" dir.

türkiye'de ürünlerine ulaşmak kolay olmadığı halde yurtdışına göre pahalı satılmaktadır.

ben kendisiyle wax arayışı içerisindeyken tanıştım. davines strong dry wax gerçekten yumuşak ve istediğiniz şekil vermek için imal edilmiş. kokusu sanki içerisinde kendisine ait bir parfüm barındırdığı hissini uyandırmakla beraber, şekil verdiğiniz saçınızın gün boyu aynı şekilde sürdürebilirliği açısından sınıfta kalmaktadır.

örneğin benim saçım orta uzunlukta bir saç olarak (medium) istediğim şekli vermek için 2-3 kez fındık büyüklüğünde kutudan almam gerekti. bu wax yumuşak geçişler için ideal olabilir fakat 24 saatlik bir günde verdiğiniz şeklin gün sonuna kadar sizinle olmasını garanti edemez.

şekil verme kabiliyeti: 3/5
    koku: 5/5
    fiyat: 2/5
    uzun saçlarda kullanılabilirlik: 2/5
    saçtan kolay çıkma: 5/5
  • hemen her kozmetik ürünü gibi, herkeste ayni etkiyi yapmayan marka (sac konusunda cok cileli oldugum icin denemedigim yol kalmadi). dünyanin parasini verip (bir litre gerci, diger orta üstü sampuanlarla hemen hemen ayni fiyata geliyor) aldigim sac dökülmesini engelleyici sampuanin herhangi bir faydasini göremedim. hala elimi sacima her attigimda bir avuc sacla karsilasiyorum.

sac boyalari oldukca iyi, ancak ilk entry'de yazilan bilgi (diger boyalarin iki kati fiyata ve iki kati miktarda oldugu) artik pek gercegi yansitmiyor. boyanin fiyati 3 kati kadar. ama icinden oksidan cikmiyor, bir de oksidan almak gerekiyor (litrelik yine, ama bitene kadar cesaret edip kullanir miyim, bilmiyorum), bir üc kat da ona ödeniyor. simdi yeni serisinde ek bir kremimsi daha eklemek gerekiyor, hooop bir üc kat para da ona. bu durumda 2 defa sac boyamak icin, yaklasik 8-9 kat para ödemek gerekiyor (tek defa kullanimlik, icinden oksidani falan da cikan normal boya ile kiyaslaninca).
  • kokusu çok yoğun şampuan, bence içinde mastik* var. saç kremiyle bütünleşiyorlar.

sülfatsız saç ürünleri saçın üst katmanına zarar vermiyor ve boyalıysa daha uzun süre rengin korunmasını sağlıyormuş.
  • türkiye'de yurtdışına göre güzel olan her şey gibi kat kat daha pahalıya satılıyor. yine de saç konusunda içerik bakımından iyi ürünler bulmak zor olduğu için her seferinde elim yine bunlara gidiyor.

yalnız energizing şampuanı ne kadar iyiyse detox şampuanı o kadar kötü ve anlamsız. yani hiçbir işe yaramıyor. kendisini vücut scrub ı olarak kullanmak daha faydalı olacak sanırım.* onun dışında nourishing hair building pak isimli maskelerini kuru saçları olanlara gözüm kapalı öneririm.*her ne kadar bütçe düşmanı olsalar da hem saça hem çevreye dost bir marka oldukları için ilişkimizi uzun yıllar sürdüreceğiz sanırım.
  • sırf akakçe'de 138 çeşit şampuanı çıkıyor. neden bir ürün gamı bu kadar çeşitlendirilir ki? insanı tilt edip bırakıyor bu kadar fazla seçenek.

üstelik görünüşe göre bu ürün gamı kendi içinde üçe dallanıyor. birinde açık renk plastik şişeler üzerine sadece yazı var. diğerinde koyu renk şişeler üzerine yazı var. bir diğerinde koyu renk şişeler üzerinde büyük resimler var yazılarla beraber.. hangisi hangisinden iyi anlayan beri gelsin. yazılarda da öyle tanımlar var ki benim saça en az on tanesi uyuyor bunların
  • şimdi ben bunun energy şampuanını bir yıldır kullanıyorum . en son türkiye ye geldiğimde yanımda taşımamak için türkiye’den şipariş ettim .. şampuan normalde kırmızı renk te . türkiye den aldığım turuncu bir renkte. neyse dedim belki banyodaki ışıktan kaynaklanıyor bana öyle geliyordur . saçlarımı yıkadım . kaskatı oldu . kullandığım şampuanla alakası yok sanki . dedim ki su farkındandır . kireçlidir falan filan ama şimdi bakıyorum bu iki ürün aynı değil. şimdi ben acaba sahtesini mi aldım yoksa türkiye deki içerik mi farklı . sonuçta ucuz bir ürün değil . kullanmak isteyenleri uyarıyorum görsel soldaki türkiye’den aldım sağdaki yurtdışından
  • geçen sene yazın kuaförün tavsiyesi üzerine kullanmaya başladım. ilişkimiz iyi olduğu için bana gelen fiyatından 10 lira fazlasına vermişti.
    gelelim faydasına piyasada çok kullanılan doğal şampuanları kenara bırakın. ben saçımı uzatmak beslemek amaçlı kullandım. ve ne yalan söyleyeyim normalde saçım doğru düzgün uzamaz şu anda 7 ayda 10 cm kadar uzadı ve gürlesti.
    biraz pahalı olduğu için acaba diyor insan ama ben param oldukça almaya devam edeceğim sanırım.
    kokusu için bana hoş geldi o kadar yormuyor.
hesabın var mı? giriş yap