• dört hafta önce kırlangıç %100 zeytinyağlı sabun siparişi verdim bu siteden. sevdicek çok sevdiğinden, başka sabunlarla narin cildi kuruduğundan çok aramıştık da bulamamıştık(bkz: alınmak istenen fakat bulunamayan şeyler), sürpriz yapmak istemiştim. siparişim üç hafta boyunca tedarik aşamasında göründü, müşteri temsilcisine telefonla ulaşmak mümkün değil zaten. yazdığım e-postalara ortalama 3 gün sonra cevap alabildim, hemen tedarik ediyoruz aman da kargoya veriyoruz diye ve defalarca siparişin iptalini istedim. sallayan olmadı.

bugün geldi sabunlar. neticede zaman durur, biz değişiriz değil mi efendim? sevgilim de ellere karıştı sipariş gelene kadar. elimde bir koli sabun, neremi sabunlasam onu düşünüyorum şimdi.
  • 3 haftadir siparisimin "tedarik asamasinda" oldugu, hicbir e-mailime cevap alamadigim, sitesinde hicbir telefon numarasi da barindirmayan, 1-2 gun icinde hakkinda suc duyurusu yapacagim sanal alisveris sitesi.

bu durumda olan tek kisi ben miyim acaba diye google amcaya sordugumda aldigim cevap ise durumun vahimiyetini gozler onune sermeye yetti de artti bile! http://www.sikayetvar.com/…/k/481/f/2011/g/deppocom
  • kendileri oncelikle urunlerimi kargoya vermeyi cok geciktirdiler. mail attigimda "bugun veriyoruz" dediler, 1 hafta sonra geldi. peki ne geldi? yazismalarimiz su sekilde:

siparisim geldi fakat yanlis geldi.
    "krom vakum saklama kabı 80452hx" urunu yerine tamami plastik olan bir kap geldi. bunu iade etmek istiyorum. iade icin ne yapmam gerekiyor?
    ayrica "salon saç kurutma makinesi - yeni hp4891" urununun garanti belgesi onaylanmamis. fatura mi onun yerine geciyor? fatura ayrica mi gonderilecek?
    sizden haber bekliyorum.

sn. moyk;
    size gönderilmiş olan ürün doğrudur. ancak memnun kalmadıydsanız iade edebilirsiniz.
    faturanız garanti için yeterlidir. bilgilerinize…
    deppo müşteri hizmetleri

fatura ne zaman gonderilecek?
    urun dogru degil. ismi "krom." resminde de krom kapakli bir kap var.
    bana gelenin tamami plastik, resme de tanima da uymuyor.
    krom esittir plastik mi? degil. bambaska materyaller. demek ki urun dogru degil. lutfen urun dogru demeyiniz cunku degil.
    iade prosedurunu sormustum size bir de.
  • "yarin aksama kadar parami iade etmezseniz sizi mahkeme verecegim, haberiniz olsun" dediginizde hemen size cevap yaziyorlar "iade ettik" diye ama yine de banka hareketlerinizde bir yenilik goremeyip "size inanmiyorum, sorun her ne ise cozmeniz icin yarin aksam 17:30'a kadar vaktiniz var" dediginizde bu defa daha hizli cevap yaziyorlar... ama hala daha kotu niyetli olduklarina inaniyorum, bu fikrim de kolay kolay degisecek cinsten degil. siz siz olun, uzak durun buradan.
  • görüntü olarak harika ama süreç ve müşteri memnuniyeti açasından kabus olan e-alışveriş sitesi. ayrıca bu süper alışveriş sitesi ve onun sakinleri , stoklarında olmayan malın siparişini alıp sizden parasını tahsil ediyorlar, havalı havalı tedarik süresi 4 gündür yazan sayfada sipariş durumunuz 9 gün boyunca tedarik aşamasında kalıyor, size kimse telefonla ve e-mail ile bilgi vermediği gibi siz de arayınca kimseyle görüşemiyorsunuz. galiba dolandırıldım diye endişe ettiğiniz anda ise tüh ya bu mallar yok bizde istersen başka ürün seç yok dersen hesap numaranızı söyle gönderelim paranızı diyor. uzak durulması şart olan alışveriş mekanı.
    paramı iade etmeleri için günlerdir uğraşmama rağmen hala paramı alamadığım alışveriş sitesi.
  • telefonla dakikalarca uğraşmama rağmen ulaşamadığım müşteri hizmetlerine, ekteki maili atarak siparişimi iptal etmelerini istedim. sonra da, türkiye'de neden e-ticaret gelişmiyor diye ağlamasınlar:

"merhaba,

18.12.2008 tarihinde saat 1300 öncesi vermiş olduğum siparişim, ürün
    sayfasında saat 1300'e kadar verilen istanbul içi siparişlerin teslim
    süresi ertesi gün olarak belirtilmesine ve stok durumu ile ilgili
    olarak hiçbir bilgi olmamasına rağmen, hala "tedarik aşamasında"
    olarak görünmektedir. buna karşılık, bana satılacak olan ürün henüz
    tarafınızdan tedarik edilmemiş olmasına rağmen, kredi kartı
    detaylarımı incelediğimde ürünle ilgili bedelin kredi kartımdan tahsil
    edilmiş olduğunu görüyorum.

hem ürün teslimiyle ilgili olarak sitenizdeki bilgilere uygun bir
    teslimat gerçekleştirilmemiş olması, hem de daha elinizde bile olmayan
    bir ürünle ilgili olarak kredi kartımdan tahsilat yapılmış olması
    sebebiyle, sizinle alışveriş yapmanın tercihlerime ve menfaatime uygun
    olmadığını görmüş bulunuyorum.

bu gerçekler ışığında, siparişimin iptal edilip kredi kartımdan tahsil
    edilen tutarın iadesini rica ederim. şu aşamadan sonra, ürün
    teslimiyle ilgili girişimleri kabul etmeyeceğimi, bu şekilde bir
    ticaret anlayışınızın bulunmasından dolayı bu alışverişten
    vazgeçtiğimi özellikle belirtirim.

saygılarımla,"

edit: deppo maceram devam ediyor; yukarıdaki maile, siparişimi iptal ettiklerini belirten bir maille cevap verdiler. konunun üzerinden 10 gün geçti, kredi kartımdan çektikleri tutarın iadesi yönünde bir hareketlerini hala görebilmiş değilim. bugün, parayı iade etmezlerse yasal yollara gideceğimi belirten bir mail attım. bakalım neler olacak?

edit: mail atınca aktive olan bir yapıları var, parayı iade ettiler.
  • kişisel bakım-erkek-prezervatif bölümüne göz gezdirildiğinde 'funny condoms' adı altında garip ürünler barındıran site..zira o ürünleri kullanmak kanımca biraz zor olacaktır..*****
  • çok iddialı bir ön çalışma yapan ve her üye olan kullanıcısına mouse padi, post-it, t-shirt ve bardak altlığından oluşan hediye seti yollayan bir site. hedef kitlesi, daha çok üst gelir grubuna yönelik olan site, diğer alışveriş siteleriyle rekabette biraz geride kalmış görünmekte.t-shirtlerini ise hala giyiyorum.
  • 8 gun gecmesine ve parayi aninda kredi kartimdan cekmi$ olmalarina ragmen henuz sipari$imi kargoya dahi vermemi$ firma.
  • iki yıl önce sipariş ettiğim ürünü hala tedarik aşamasında gösteren, telefonlarına çıkmayan ve paramızı iadeye yanaşmayan firma. kesinlikle uzak durulmalıdır. hakkında yasal yollara başvurmaktan başka çarem kalmamıştır.
hesabın var mı? giriş yap